منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۶
شناسه خبر: 210492
گروه :خبر
13940429000607_PhotoA

گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» از حملات گسترده تروریست‌ها به شهرک‌های شیعه‌نشین «فوعه» و «کفریا» خبر داد که در پی آن 64 نفر شهید و زخمی شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، گروه موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه وابسته به معارضان خارج‌نشین سوریه، از حملات گسترده تروریست‌ها به «ریف ادلب» خبر داد.

«زید بنجامین» خبرنگار رادیو عراقی «سوا» مستقر در واشنگتن به نقل از گروه دیده‌بان اعلام کرد که تروریست‌ها 1400 خمپاره به سوی شهرک‌های شیعه‌نشین «فوعه» و «کفریا» پرتاب کرده‌اند.

به گزارش این منبع، این حجم از بمباران 64 نفر زخمی و شهید بر جای گذاشت.

در همین راستا، شب گذشته کمیته‌های دفاع مردمی و مدافع فوعه و کفریا که در محاصره گروه‌های تروریستی تکفیری وابسته به ائتلاف «جیش الفتح» به رهبری «جبهه النصره» قرار دارند، حمله گسترده و شدید این گروه‌ها از چندین محور را دفع کردند.

این حمله که گروه‌های تکفیری در آن از انواع ترفندها مانند خودروهای بمبگذاری‌ شده و انفجار تونل‌های زیر زمینی، بهره می‌بردند، با منفجر کردن یک تونل بزرگ به طول 350 متر در محور جنوبی شهرک فوعه آغاز شد که در نزدیکی شهر «بنش» قرار دارد، شهری که در ریف ادلب مرکز گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره شمرده می‌شود.

به دنبال این انفجار که تلفاتی بین نیروهای کمیته‌های دفاع مردمی فوعه و کفریا درپی نداشت، دو خودرو بمبگذاری شده که توسط دو انتحاری هدایت می‌شدند، پیش از رسیدن به نقطه مقرر از سوی این کمیته‌ها در محورهای الزغب و مزارع الصواغیه هدف گرفته و منفجر شدند.

در حالی‌که بیش از یک ماه است، از اعلام آغاز نبرد «آزادسازی فوعه و کفریا» بنابر ادعای جیش الفتح می‌گذرد، این بار نیز این ائتلاف تروریستی متحمل شکستی جدید در حمله به این دو شهرک شد.

در این‌باره منابع میدانی تاکید می‌کنند: صدها تروریست تکفیری حمله گسترده و شدیدی را علیه نقاط و مراکز تجمع کمیته‌های دفاع مردمی کفریا و فوعه انجام دادند، بگونه‌ای که می‌توان این حمله را یک جنگ واقعی بین عناصر تکفیری و کمیته‌های دفاع مردمی این دو شهرک شمرد، چراکه رویارویی‌ها به‌فاصله تنها چند متر با یکدیگر صورت می‌گرفت.

 در این رویارویی‌ها کمیته‌های دفاع مردمی کفریا و فوعه موفق شدند، حمله گروه‌های تکفیری جیش الفتح را دفع کنند و صدها نفر از عناصر این ائتلاف را از پای درآورند و امکان یک متر پیشروی به آنها را هم ندهند.

همچنین جیش الفتح در دام کمینی گرفتار شد که توسط کمیته‌های دفاع مردمی کفریا و فوعه با دقت تمام برسر راه عناصر این ائتلاف تکفیری نصب شده بود تا در نتیجه آن بیش از 300 نفر از عناصر تروریستی و تکفیری خود را از دست بدهد.

پس از این شکست این گروه‌ها با انواع خمپاره، موشک و توپ جهنم مناطق مسکونی این دو شهرک را گلوله باران کردند که چندین کشته و زخمی از میان غیر نظامیان برجا گذاشت.

منابع محلی تاکید می‌کنند که از نبود و کمبود دارو و تجهیزات پزشکی رنج می‌برند و تنها بیمارستان این دو شهرک در کفریا، در واقع یک مرکز بهداشت است و کادر پزشکی موجود در آن تمام تلاش خود را برای کمک به زخمی‌ها و با امکانات محدودی که در اختیار دارند، انجام می‌دهند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است