منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۲
شناسه خبر: 191333
گروه :خبر

پادشاه ۸۰ ساله عربستان در دیدار با مسئولان این کشور برای بررسی فساد در بخش‌های خصوصی و دولتی مدعی شد شهروندان این کشور می‌توانند از پادشاه یا ولی‌عهد به دادگاه شکایت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه 80 ساله عربستان در ادعایی عجیب اعلام کرد که شهروندان عربستانی می‌توانند از پادشاه یا ولی‌عهد به دادگاه شکایت کنند.

روزنامه «الحیات»، گزارش داد که ملک سلمان در دیدار با مسئولان بخش مبارزه با فساد در بخش‌های دولتی و خصوصی عربستان گفته بود که در برخی کشورها رؤسای جمهور و سران کشور مصونیت قضائی دارند و نمیتوان از آنها شکایت کرد در حالی که هر شهروندی در عربستان می‌تواند از پادشاه یا ولی‌عهد یا یکی از اعضای خاندان حاکم شکایت کند.

وی همچنین اعلام کرد که راه اصلی مبارزه با فساد اجرای شریعت اسلامی است و گفت: از شما می‌خواهم اگر ایرادی در من میبینید و یا انتقادی به من وارد است آن را به اطلاع من برسانید.

این ادعای پادشاه عربستان زمانی عجیب به نظر می رسد که بر اساس حکم دادگاه همین کشور شیخ «نمر باقر النمر» روحانی شیعه به دلیل انتقاد از نظام حاکم عربستان و سرپیچی از ولی امر (پادشاه) به اعدام محکوم شده است.

در حالی که هر روز از بخشی از فساد مالی خاندان حاکم عربستان پرده برداری می شود (جزئیات بیشتر) ادعای شاه این کشور برای مقابله با فساد عجیب به نظر می‌رسد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است