منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۷
شناسه خبر: 300377
گروه :خبر
13920414163703275795654

امام جمعه موقت بندرعباس گفت: خانواده ها ضمن بهره‌مندی از موهبت طبیعت و محیط ریست، با رعایت اخلاق طبیعت گردی در حفظ و حراست طبیعت و محیط زیست کوشا باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام محمدحسن فروزان نژاد امام جمعه موقت بندرعباس در خطبه‌های این هفته شهرستان، با اشاره به نقش تربیتی حضرت زهرا(س)، توجه به روحیه عبادت و حس خداپرستی در فرزندان را از اساسی‌ترین مسائل مورد تاکید در منطق رفتاری این بانوی گرانقدر دانست و اظهارداشت: حضرت زهرا(س) فرزندان خود را با چنین روحیه‌ای پرورش داده بود.

 

وی، مجموعه خصلت‌های روحی و روانی مادر را عامل مؤثری در تکوین شخصیت کودک دانست و بیان‌داشت: طینت پاک و الهی مادر بر وجود فرزندان، زمینه ساز الهی شدن روحیه آنان است.

 

امام جمعه موقت بندرعباس با تاکید بر اینکه برتری‌های روحی و روانی حضرت زهرا(س)عامل مهمی در شکل‌گیری شخصیت کودکان بزرگوارش بود تصریح‌کرد: برخورداری از عواطف پاک و مهر و محبت خانواده و خویشاوندان و والدین از نیازهای هر کودک است که حضرت زهرا(س) در این مسیر موفق بود.

 

حجت الاسلام فروزان نژاد، روش تربیتی و اخلاقی حضرت فاطمه(س) را بهترین شیوه و تجربه برای ساختن نسلی پاک و سعادتمند عنوان و تاکید کرد: افرادی که می خواهند دیگری را تربیت کنند، ابتدا باید خود در عمل، به آنچه می گویند پای بند باشند.

 

وی در ادامه، انسان و انسان شناسی را مسأله ای مهم و  اساسی در تربیت اسلامی دانست و ابرازداشت: خدا محوری و پرورش عبادی فرزندان، خودشناسی، و ارتباط انسان با اطرافیان از جمله مواردی است که حضرت زهرا(س) در روش تربیتی فرزندان خود بکار بست.

 

امام جمعه موقت بندرعباس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به 18 فروردین روز بهداشت جهانی و روز سلامت، بهداشت را زیربنای فعالیت‌های اقتصادی و پیشرفت‌های اجتماعی یک ملت ذکر کرد.

 

حجت الاسلام فروزان نژاد در ادامه، سلامت جامعه را در گرو رعایت اصول بهداشتی عنوان‌کرد و بیان‌داشت: جامعه سالم و تندرست می‌تواند از منافع خود دفاع، و حقوق خود را کسب کند.

 

وی، افزایش میزان دسترسی مردم به خدمات تخصصی بهداشت و درمان و ارائه مطلوب امکانات درمانی به مردم از جمله اقداماتی است که مسئولان در راستای تحقق آن برنامه‌ریزی کرده و همت گماشته اند.

 

خطیب این هفته بندرعباس، با مهم برشمردن توجه به مناطق مرزی و نیازهای بهداشتی و درمانی مردم ساکن در این مناطق، تقویت امکان دسترسی مردم به خدمات مناسب حوزه بهداشت یک امر ضروری دانست.

 

وی، 12 فروردین را یکی از روزهای تاریخی و مهم ایران اسلامی عنوان کرد که در این روز نظام سیاسی کشور پس از 2500 سال با رای اکثریت قاطع مردم، از نظام سلطنتی به نظام جمهوری اسلامی وحکومت مردمی تغییر کرد.

 

امام جمعه موقت بندرعباس، سیزدهم فروردین روز انس با طبیعت را نقطه عطفی در رویارویی انسان با مظاهر طبیعی دانست و ابرازداشت: خانواده ها ضمن بهره مندی از این موهبت های الهی، با رعایت اخلاق طبیعت گردی در حفظ و حراست طبیعت و محیط زیست کوشا باشند.

 

حجت الاسلام فروزان نژاد با تاکید بر بکار بستن توصیه های زیست محیطی توسط خانواده ها، توصیه کرد: در روز طبیعت از قطع کردن و شکستن شاخه درختان برای تهیه آتش خودداری شود و خانواده ها شکرگذار نعمات خداوند متعال و این همه زیبایی و طراوت باشند.

 

وی گفت: مقام معظم رهبری با نگاه جامع و راهبردی به همه ابعاد زیست محیطی، محیط زیست را یک مسأله ملی دانسته که همه قوا در حفظ آن مسئولیت دارند.

 

امام جمعه موقت بندرعباس با اشاره به 19 فروردین و سالروز شهادت آیت الله محمدباقر صدر و خواهر وی گفت: این شهید گرانقدر پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، از این انقلاب ناب حمایت می کرد و رابطه خود با حضرت امام خمینی(ره) را روز به روز گسترش می‌داد و بنت الهدی صدر خواهر وی نیز دوشادوش برادرش در راه زنده نگه داشتن دین مبین اسلام، مبارزه می‌کرد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است