منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۴ - ۹:۵۶
شناسه خبر: 257763
گروه :خبر
IMG_6043

کارگاه بازیافت زباله شهرستان میناب در زمینه صادرات مواد اولیه تولید آهن ،کارتون،لاک و پلاستیک کشور با اشتغالزایی بیش از ۱۲ نفر از بومیان این منطقه فعالیت گسترده ای در شرق هرمزگان دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  میناب جنوب ، جمع آوری و ریختن زباله های شهری و روستایی توسط شهرداری ها در محل های مشخص زمینه ای برای  اشتغال بسیاری از افراد در شهرستان میناب  را فراهم کرده است.

 

بازار داغ خرید و فروش ضایعاتی از قبیل آهن ،پلاستیک،کارتون و لاک در شهرستان میناب منجر به احداث کارگاه های بازیافت زباله در روستای میرآباد از توابع شهرستان توسط افراد دارای فکر و ایده گردید.

 

این روزها با احداث کارگاه های بازیافت زباله در میناب این شهرستان را به قطب صادرات مواد اولیه تولید آهن، کارتون و پلاستیک کشور تبدیل کرده است.

 

رونق خرید و فروش ضایعات در میناب زمینه را برای جمع آوری و فروش توسط افراد هر خانواده مهیا کرده و  نگهداری زباله به تفکیک ضایعات مشخص  به نوعی فرهنگ دور نریختن ضایعات زباله تبدیل شده است.

 

از آنجایی که از راه خرید و فروش ضایعات سود قابل توجهی به جیب افراد زده می شود ،بازنشسته ها و افرادی که توانایی کار یدی و سنگین را ندارند بر آن داشته تا به جمع فروشندگان مواد ضایعاتی در این کارگاه مشغول و زمینه اشتغال مجدد آنها فراهم شود.

 

کارگاه های بازیافت ضایعات زباله در روستای میرآباد میناب با مدیریت افراد بومی و اشتغال تعداد زیادی از افراد این منطقه با دریافت ماهیانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان دایر می باشد.

 

این کارگاه ها توسط افراد متخصص در حیطه فعالیت بعد از خرید مواد ضایعاتی کار جمع آوری به تفکیک ضایعات با رنگ و نوع مشخص در محل معین توسط افراد بوسیله دستگاه پرس و بسته بندی می شود.

 

نکات حائز اهمیت در این کارگاه های ضایعاتی کار شستشوی بطری های نوشابه با آب داغ و بعد از عبور کردن از فیلتر های مشخص اقدام به خورد کردن و خشک نمودن  پلاستیک ها بوسله دستگاه  و بسته بندی نمودن در کیسه های نایلونی بعنوان مواد اولیه ساخت لوازم پلاستیکی به تهران و قوطی و آهن الات نیز بعد از پرس و بسته بندی به شرکت های استان یزد و اصفهان صادر می شود.

 

کارگاه های بازیافت و صادرات مواد ضایعاتی در شهرستان میناب با خرید مواد ضایعاتی به میانگین ۵۰۰ تا ۶۰۰ کیلو متوسط روزانه و صادراتی بالای بیش از ۲۰۰ تن  در ماه بعنوان قطب صادرات مواد اولیه تولید آهن ،کارتون و پلاستیک کشور با جمعیت اشتغال ۶ تا ۱۵ نفر بومی فعال می باشد.

 

 

انتهای پیام/م

 

 

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است