منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۱
شناسه خبر: 350259
گروه :خبر
BOC_6390

همزمان با سالگرد آسمانی ترین پیوند هستی،و در آیین ازدواج زوج های هیاتی، آیت الله معصومی تهاجم دشمنان را برای از بین بردن ازدواج های الهی و سالم و جایگزین نمودن ازدواج سفید تهدیدی جدی برای جامعه خواند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حضرت آیت الله سید محمدعلی معصومی ظهر امروز در آیین پیوند آسمانی زوج های هیاتی هرمزگان گفت: ازدواج امیرالمومنین حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه الزهرا(س) کاملا الهی بود؛ یعنی زندگی آنها مصداق واقعی چیزیست که خداوند دوست دارد بندگانش روی زمین آنگونه باشند و این زوج آسمانی تمام تلاش و زندگیشان وقف خدا و مردم شد و ازدواجشان ازدواجی بسیار آسان بود.
وی در تشریح این پیوند آسمانی بیان داشت: قبل از اینکه حضرت علی (ع) به خواستگاری بیاید، افراد پولداری به خواستگاری حضرت فاطمه (س) آمدند اما ایشان به تمام آنها جواب منفی داد و بعد امام علی به خواستگاری آمدند و پیامبر اعلام رضایت نمودند و گفتند که اگر دخترم راضی باشد مانعی نیست. حضرت محمد با دخترشان صحبت نمود و حضرت زهرا اعلام رضایت نمودند و بعد از این رضایت پیامبر به حضرت علی فرمودند که چه داری؟ حضرت علی هم در پاسخ فرمودند یک شمشیر،یک زره و یک سپر کل داراییشان است.
حضرت محمد خطاب به امام علی فرمودند که زره و شمیر از ملزومات اساسی نبرد است و آنها را برای خود نگاه دار ولی سپر را بفروش و امام علی سپر را به 500 درهم فروختند و با 400 درهم آن وسایل زندگی را خریداری نمودند و 100 درهم آن هم خرما و زیتون خریدند برای مراسم جشن عروسیشان و با این تفاسیر می‌بینیم که این پیوند آسمانی به ساده‌ترین شکل ممکن شروع شد و ثمره آن هم امامان عزیزمان هستند و در طول تاریخ همه کسانی که در راه دین فداکاری کرده اند از نسل فاطمه الزهرا بوده اند، حتی انقلاب اسلامی خودمان هم با دست یک سید فاطمی شکل گرفت و به دست یک سید فاطمی هم اداره می‌شود.
معصومی در ادامه گفت: اگر می خواهید در دنیا و آخرت خیر ببینید 2 چیز را در ازدواج فرزندانتان در نظر بگیرید، که یکی دین است و دیگری اخلاق؛ چون با ازدواج نصف دین حفظ می‌شود و نصف دین هم در روایات آمده است که با خوش اخلاقی تکمیل می شود لذا هر زوجی که می خواهند زندگیشان پر خیر و برکت باشد اخلاق خوش، روی باز و گشاده را در زندگی حفظ کنند زیرا اخلاق خوش باعث روزی و رزق خواهد شد.

این عالم دینی خطاب به والدین گفت: خداوند به صراحت در کلام الله مجید می فرمایند که از فقر فرزندانتان نترسید، زمینه ازدواج آنها را فراهم کنید، من پولدارشان خواهم کرد، من ثروتشان خواهم داد و یقینا اینچنین است و تمام افرادی که ازدواج نموده اند و بعد از ازدواج به همان شرایط تقوا عمل نموده اند خداوند همه چیز به آنها داده است، فلذا اگر کسی می خواهد به همه چیز برسد ازدواج کلید آن و اخلاق خوش هم لازمه آن است.

معصومی بیان داشت: خانواده هایی که دختر دارند، اگر پسری به خواستگاری دخترشان آمد، اول تحقیق نمایند که آیا این پسر خوش اخلاق است یا خیر. از دوستانش بپرسید که این شخص عصبانی می شود یا خیر، و اگر عصبی نبود و اخلاق حسنه ای داشت و دین هم داشت،دخترتان را ازدواج دهید.
وی در ادامه گفت: پیامبر در روایات دارند که اگر کسی اخلاق خوش داشته باشد نصف دینش کامل می شود و نصف دینش هم ازدواج سالم درست خواهد کرد، پس دین با ازدواج و اخلاق خوش درست خواهد شد زیرا اخلاق همه چیز را دربر می گیرد.
معصومی خاطر نشان کرد: در امر ازدواج هم دختر و هم پسر باید خوش اخلاق باشند،شما شیعیان علی ابن ابی طالب، شما پیروان مکتب فاطمه باید اینگونه باشید و فرزندانتان را با این جهت ازدواج دهید و حتما در این زمینه 2 چیز یعنی دین و اخلاق را در نظر بگیرید که همین دین و اخلاق اگر بود،کار درست خواهد شد، رزق و روزی درست خواهد شد و نسل و جامعه سالم سازی می شود.
ایشان با طرح سوالی که شهدای ما چه کسانی بودند؟ گفت: شهدای ما که فداکارانه پا به عرصه نبرد گذاشتند تا از این آب و خاک دفاع نمایند افرادی بودند که پدر و مادرشان ازدواج های درست داشتند، اخلاق نیکو و دین خوبی در زندگیشان وجود داشته و همین ها باعث درخشش شهدا در عالم شده است.
وی در انتها تصریح کرد: امروزه امر ازدواج مورد تهدید است، چون دشمنان با ترفندهای گوناگون جوانان ما را به سمتی می کشانند که تشکیل خانواده ندهند. وقتی جوان ازدواج نکند، اگر مومن باشد عزلت نشین می شود و آنهایی که بی دین هستند یا دین آنچنانی ندارند می روند ازدواج سفید انجام می دهند. الان هجوم دشمنان ما بر این است که ازدواج های حقیقی و الهی به ازدواج های سفید و غیر شرعی تبدیل شود و دین و خانواده از هم بپاشد.

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند