منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۷
شناسه خبر: 285736
گروه :خبر
hormoz

اسناد منتشر شده ویکی‌لیکس نشان می‌دهد که آژانس امنیت ملی آمریکا مکالمات و دیدارهای دبیرکل سازمان ملل با رهبران کشورهای خارجی را مخفیانه شنود کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛  اسنادی که ویکی‌لیکس به تازگی منتشر کرده نشان می‌دهد آژانس امنیت ملی آمریکا(NSA) مکالمات بان‌کی‌مون با رهبران کشورهای خارجی را شنود کرده است.

در ادامه خبرها درباره جاسوسی‌های واشنگتن از کشورهای مختلف، حالا اسنادی درباره شنود مخفیانه مکالمات و دیدارهای دبیرکل سازمان ملل از سوی آژانس امنیت ملی آمریکا منتشر شده است.

بر اساس اسناد ویکی‌لیکس که روز سه شنبه (دیروز) منتشر شده، آژانس امنیت ملی آمریکا دیدارها بین دبیرکل سازمان ملل با صدراعظم آلمان و همچنین دیدارهای سیلویو برلوسکونی نخست‌وزیر پیشین ایتالیا با بنیامین نتانیاهو را شنود کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، به گفته این موسسه افشاگر، آژانس امنیت ملی آمریکا همچنین مذاکرات محرمانه با استفاده از خطوط ویژه تلفنی شخصیت‌های ارشد اتحادیه اروپا و وزرای اقتصادی ژاپن را هم شنود کرده است.

جولیان آسانژ موسس ویکی‌لیکس در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما نشان دادیم که ملاقات‌های محرمانه دبیرکل سازمان ملل بر سر نحوه نجات زمین در موضوع تغییرات آب و هوایی، توسط کشوری که درصدد حفاظت از بزرگترین شرکت‌های نفتی خود بود، شنود شدند».

آسانژ تاکید کرد که این اقدامات در حالی صورت گرفته که آمریکا با سازمان ملل قراردادی امضا کرده که بر مبنای آن واشنگتن متعهد شده به اقداماتی از قبیل شنود و جاسوسی علیه این سازمان دست نزند.

موسس ویکی‌لیکس افزود: «جالب خواهد بود که واکنش سازمان ملل را ببینیم چون اگر دبیرکل سازمان ملل بدون هرگونه عواقبی مورد هدف چنین اقداماتی قرار گیرد، دیگر همه از رهبران کشورها گرفته تا رهگذران در خیابان در معرض خطر هستند».

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی