منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۹:۵۲
شناسه خبر: 297581
گروه :خبر
10022

ورزش شنا یکی از محبوب ترین ورزشها در بین اقشار مختلف مردم است ، مسافران نوروزی که به سواحل خلیج فارس سفر می کنند حتما از این نعمت خدا دادی استفاده نمایند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از فرهنگ کده ، ورزش شنا یکی از محبوب ترین ورزشها در بین اقشار مختلف مردم است، فردی که شنا می کند، نه تنها از این طریق احساس راحتی و نشاط می کند بلکه در اثر شنا کردن قابلیتهای جسمانی خود را از قبیل استقامت دستگاه گردش خون و تنفس، قدرت، سرعت و انعطاف پذیری مفاصل شانه و مچ پا افزایش می دهد.

ورزش شنا ورزشی است که از سن نوزادی تا سن کهنسالی میتوان آنرا انجام داد و به طور کلی ورزشی است که هیجان و اضطراب را کاهش داده، عضلات را قوی و محکم کرده و بدن را نرم و انعطاف پذیر می سازد و باعث می شود که فرد انرژیی بیشتری برای انجام کارهای روزانه خود کسب کند.

مسافرت به شهرهای شمالی و جنوبی کشور و دیگر مناطق دیدنی و سرسبز اغلب با شنا کردن در دریا و رودخانه ها همراه است. بخشی از مردم نیز استخرهای شنا را جهت تفریح و سپری نمودن اوقات فراغت انتخاب می کنند.

این در حالی است که عمدتاً ایمنی و بهداشت را هنگام شنا کردن به عنوان دو نکته اساسی در بیشتر مواقع کمتر مورد توجه قرار می دهند.

بد نیست بدانیم شنا کردن در دریا خطرات و مشکلاتی را همه ساله در ایام نوروز و تابستان جهت مسافران دریا به وجود می آورد.

خطرغرق شدن در آب دریا صرفاً مخصوص کسانی که آشنایی کمتری با فنون شنا کردن دارند نمی باشد و ممکن است هر انسان بی احتیاط و کم توجهی را تهدید کند.
زمانی که شما به شنا می‌روید بدنتان را در یک محیط جدید و غیر معمول قرار می‌دهید، شما بدنتان را با یک چالش جدید مواجه می‌کنید و مزایای بهداشتی و سلامتی جدیدی برای بدست خواهید آورد.

در زمان شنا کردن در دریا با مطالعه و بررسی جغرافیایی فضاهایی را برای شنا در نظر بگیرند که حداقل پستی و بلندی و کمترین حفره آبی را داشته باشند.

اگر در ایام عید نوروز به استان هرمزگان سفر می کنید ، حتما با رعایت نقاط ایمنی با شنا کردن در دریا اوقات خوب و خوشی را سپری خواهید نمود .

دراستان هرمزگان ، شهرهای پارسیان ، بندرچارک ، بندرلنگه ، بندرعباس ، کنگ ، بندرخمیر ، میناب ، بندرسیریک ، جاسک ، بندرکوهستک ، جزیره کیش ، قشم ، بوموسی و هرمز مکان هایی در سواحل برای شنا کردن وجود دارد که می توانید در ایام عید نوروز از این سواحل دیدن نمایید.

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است