منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۱
شناسه خبر: 251754
گروه :خبر
IMAGE635847407037288511
 

گفتگو/مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی:

شناسایی ۱۹۰ بیمار آلوده به ویروس ایدز در استان هرمزگان

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود:در شهر بندرعباس 190 از افراد شناسایی شده اند که دارای ایدز هستند و از این تعداد 60 درصد آنها را آقایان و 40 درصد را خانم ها در بر می گیرند.

فاطمه نوروزیان، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با با بیان اینکه در شهر بندرعباس 190 از افراد شناسایی شده اند که دارای ایدز هستند و از این تعداد 60 درصد را آقایان و 40 درصد را خانم ها در بر می گیرند.
وی افزود: تا اکنون از طریق تزریقات این ویروس انتقال داده شده  اما موج جدید که موج سوم آن نام دارد از طریق روابط جنسی است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به مرکز مشاوره و درمان ایدز در شهر بندرعباس اظهار کرد: این مرکز به صورت رایگان خدمات خود را برای افراد که حتی مشکوک به این بیماری هستند ارائه می دهد.
وی با بیان اینکه مراجعه کنندگان افراد به صورت داوطلبان است و روزانه بین 15 تا 20 نفر مراجعه می کنند، تصریح کرد : با توجه به اینکه افرادی که دارای این بیماری هستند درمان قطعی برای آنها وجود ندارد اما به دلیل تحت مراقبت بودن آنها در این مراکز می توان از بیماری های فرصت طلب کاست و طول عمر را افزایش داد.
وی افزود: انتقال این ویروس به آسانی نیست و اگر این ویروس در هوای آزاد مثلا در خون باشد بعد از سه دقیقه از بین خواهد رفت و بهترین روش از بین بردن آن از طریق مواد سفید کننده است.
نوروزیان خاطر نشان کرد:یکی از راه های شناخت این بیماری از طریق آموزش است که با توجه کمک رسانه و مردم باید در ارتقاء این عمر کوشا بود.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری