منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۶
شناسه خبر: 227046
گروه :خبر
photo_2015-10-07_15-20-32

فرماندار ویژه شهرستان میناب درهمایش ملی روز روستا در میناب گفت: روستاها یکی از منابع مهم توسعه پایدار در یک کشور می توانند باشند، باید تواتنمندی های روستاهای خود را شناسایی کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  میناب جنوب،علیرضا پاکدامن فرماندار  شهرستان میناب در همایش ملی روز روستا با موضوع توسعه روستایی در جمع دهیاران و اعضای شورای اسلامی  روستاها و بخش های شهرستان میناب گفت: اگر روستاها نباشند شهرها با مشکلات بسیاری رو به رو خواهند شد و حتی چرخ اقتصاد دنیا نیز بدون روستاییان نمی چرخد، ما باید به روستایی بودن خود ببالیم.

وی با بیان اینکه باید در جاده توسعه روستاهای خود سرعت بیشتری را داشته باشیم افزود: ما باید یک نقشه راه برای خود ترسیم کنیم و در این راه تمام پیچ و خم آن را بشناسیم تا جاده و راه رسیدن به توسعه را اشتباهی طی نکنیم.

پاکدامن با اشاره به شعار دولت روحانی و با بیان اینکه موفقیت در گرو تدبیر داشتن است افزود: اگر تدبیر نداشته باشیم نمی توانیم در زندگی خود نیز موفق باشیم ، تدبیر یکی از راه های رسیدن به موفقیت در هر کاری است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی ، جهاداقتصادی و نقش مهم روستاها  در این امر افزود: روستاها یکی از منابع مهم توسعه پایدار در یک کشور می توانند باشند، فرصت اشتغال را باید برای جوانانمان بوجود بیاوریم، تواتنمندی های روستاهای خود را شناسایی کنیم و در این کار برنامه ریزی کنیم.

وی با بیان سوالاتی افزود: آیا در روستایمان بر روی تغییر الگوی کشت در بخش کشاورزی کار کرده ایم، آیا تحقیق کرده ایم در تابستان چه گیاهانی می توانند رشد کنند، آیا در خصوص صنعت گردشگری روستاهای خود تحقیق داشته ایم، با شناخت توانمندی های روستایی می توانیم چرخه اقتصاد کشور را هم بچرخانیم.

وی با بیان اینکه 80 درصد جمعیت شهرستان میناب را روستا تشکیل می دهد اظهار داشت:  مشکل بیکاری که در شهرها وجود دارد نباید در روستاها با این همه توانمندی وجود داشته باشد، باید جوانانمان را با ایده های جدید برای سرمایه گذاری و کار در روستا آشنا کنیم.

وی درپایان مشارکت بخش خصوصی را در این امر مهم دانست و خاطر نشان کرد: از ظرفیت موجود در بخش خصوصی نیز می توان برای توسعه روستاها استفاده کرد.

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است