منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۱
شناسه خبر: 251053
گروه :خبر
13911123000030_PhotoA

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه گزارش آژانس در پاره‌ای موارد ناقص، غیر قابل قبول و مردود است، گفت: با انتشار این گزارش، هیچ دلیل حقوقی، فنی و قانونی برای بسته نشدن مسائل گذشته مربوط به برنامه هسته‌ای ایران وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار پیش از ظهر امروز (دوشنبه) با «علی حسن خلیل» وزیر دارایی لبنان گفت: رشد نگران کننده تهدیدات تروریستی در جهان، ضرورت توجه به ریشه‌های شکل گیری و توسعه این پدیده شوم و همکاری صادقانه جامعه بین‌الملل برای مقابله با تروریسم را اجتناب ناپذیر کرده است.

شمخانی با اشاره به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیرامون برنامه صلح آمیز هسته‌ای کشورمان گفت: اگرچه این گزارش در پاره‌ای موارد ناقص، غیر قابل قبول و مردود است، لیکن بندهایی از آن ضمن تایید عدم انحراف در برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی به صورت صریح نشان دهنده باطل بودن ادعاها و اتهاماتی است که طی 11 سال گذشته از سوی برخی کشورها در این زمینه مطرح می‌شد.

وی اعتراف آژانس به حقانیت جمهوری اسلامی را دیرهنگام و فاصله گرفتن از رویکرد سیاسی عنوان کرد و اظهار داشت: با انتشار این گزارش، هیچ دلیل حقوقی، فنی و قانونی برای بسته نشدن مسائل گذشته مربوط به برنامه صلح آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با ابراز تاثر از شهادت شمار زیادی از شهروندان لبنان در عملیات‌های تروریستی خاطرنشان کرد: تا زمانی که حمایت مالی سازمان یافته از گروه‌های تکفیری پایان نیابد و مرزها برای ارسال سلاح برای آنها باز باشد، همچنان غیرنظامیان قربانی خواهند شد.

شمخانی نقش ارتش و نیروهای حزب الله لبنان را در تامین امنیت برای لبنان به ویژه در برابر تهدید اصلی منطقه که رژیم صهیونیستی است، ممتاز دانست و تاکید کرد: رویکرد صحیح مقاومت لبنان در مقابله با جریان‌های تکفیری در خاک سوریه موجب کاهش زمینه‌های نفوذ و عملیات جریان‌های افراطی در لبنان شده و امیدواریم ادامه این روند باعث امنیت آفرینی بیشتر برای لبنان شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: امروز درستی و حقانیت محور مقاومت که از ابتدا مقابل این فتنه ایستاد و ماهیت خبیث گروه‌های تروریستی را که به اسم مقابله با دولت سوریه در حال قتل عام مردم بودند، بیش از پیش آشکار کرده است.

وی قطع شبکه‌های ماهواره‌ای المنار و المیادین لبنان را که اقدام به افشای ماهیت تروریسم و ترسیم حقایق می‌کردند، محکوم کرد و گفت: ایجاد مانع برای آزادی بیان در تناقض با ادعاهای کشورهای مدعی حقوق بشر است.

نماینده مقام معظم رهبری تصریح کرد: خلأ سیاسی در لبنان وضعیت شکننده‌ای را پیش روی این کشور قرار داده و امیدواریم با وحدت و درایت سران گروه‌های سیاسی، فردی مناسب که منافع ملی لبنان و جبهه مقاومت را تامین کند، برای عبور از این بحران انتخاب شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در ادامه گسترش همکاری‌های تجاری و اقتصادی بین دو کشور را با توجه به فراهم بودن زمینه‌ها و ظرفیت‌های گسترده موجود خواستار شد.

علی حسن خلیل وزیر دارایی لبنان نیز در این دیدار با اشاره به فرصت‌های همکاری اقتصادی بین دو کشور تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران شریک راهبردی ماست و ما علاقمند به گسترش سطح روابط هستیم.

وی افزود: قطع مسیرهای حمایت مالی از گروه‌های تروریستی برای مقابله با آنان ضروری است و این مسئله با همکاری بین همه کشورها امکان پذیر است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت