منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۸
شناسه خبر: 260326
گروه :خبر
139408182111066276483894

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور تصریح کرد که نمی‌توان هر روز قانون و رویه‌ای جدید برای ایجاد محدودیت‌های خصمانه و سرقت غیرقانونی اموال مردم ایران به تصویب رساند و در کنار آن با بیان گفتارهای زیبا از اعتماد سازی و حسن نیت سخن گفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از  تسنیم، سید عمار حکیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق صبح امروز (دوشنبه) با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفتگو کرد.

علی شمخانی با تبریک دستاوردهای ارتش و نیروهای مردمی عراق در عملیات الرمادی و آزادسازی بخش مهمی از مناطق اشغالی عراق از لوث وجود گروه‌های تروریستی بر استمرار مسیر موفق تکیه بر نیروهای بومی و اعتماد به ظرفیت‌های داخلی عراق برای برقرار امنیت در این کشور تاکید کرد.

نماینده مقام معظم رهبری گفت: آمریکا به دنبال نابودی داعش نیست بلکه از جریان تروریسم به عنوان ابزار تبلیغاتی و سیاسی برای مشروعیت بخشی به نفوذ بلند مدت خود در خاورمیانه و کشورهای اسلامی بهره می برد.

وی گفت: کشورهای منطقه از جمله عراق بدون توجه به و عده‌های کشورهای فرا منطقه‌ای باید تمام ظرفیت‌های خود را برای ریشه‌کن‌سازی تهدید فزاینده تروریسم بسیج نمایند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: قطعنامه‌ها و مواضع کشورها، داعش را ریشه کن نخواهد کرد بلکه اراده مردم و عزم دولتمردان است که می‌تواند بار دیگر امنیت و آرامش را به عراق و سوریه بازگرداند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به قطعنامه 2245 شورای امنیت سازمان ملل متحد و تلاش آغاز شده برای حل بحران سوریه از مسیر سیاسی افزود: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای شک‌گیری درگیری‌های نظامی در سوریه بر لزوم اتخاذ راهکارهای سیاسی برای پایان دادن به جنگ و خونریزی تاکید داشت، لیکن رویکردهای حمایتی برخی کشورها از گروه‌های تروریستی که متاسفانه همچنان نیز ادامه دارد موجب وارد شدن خسارت‌های عظیم مادی و انسانی به کشور سوریه و گسترش غیرقابل کنترل تروریسم گردید.

دریابان شمخانی با تاکید بر ضرورت احترام به حق حاکمیت کشورها، سوءاستفاده از موضوع مبارزه با تروریسم برای پیگیری اهداف سیاسی و لشکرکشی نظامی را محکوم کرد و اظهار داشت: هر اقدامی که موجب کاهش تمرکز بر مبارزه با گروه‌های تروریستی شده و موجب شکل‌گیری منازعات سیاسی و نظامی میان کشورهای منطقه گردد قطعا به نفع تروریسم و غیرسازنده خواهد بود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به تصویب قانون جدید صدور ویزا از سوی آمریکا این اقدام را مغایر صریح بند حسن‌نیت در برجام عنوان کرد و گفت: انجام اقداماتی از این دست، ضمن توسعه بی‌اعتمادی  موجب آشکار شدن مغایرت‌های آشکار در گفتار و رفتار دولتمردان آمریکا نزد افکار عمومی جهانی خواهد شد.

وی افزود: نمی‌توان هر روز قانون و رویه‌ای جدید برای ایجاد محدودیت‌های خصمانه و سرقت غیرقانونی اموال مردم ایران به تصویب رساند و در کنار آن با بیان گفتارهای زیبا از اعتماد سازی و حسن نیت سخن گفت.

سید عمار حکیم، رئیس مجلس اعلای عراق نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از آخرین تحولات میدانی و سیاسی عراق گفت: عراق به صورت یکپارچه در برابر توطئه‌های خارجی که گسترش اختلافات را برنامه‌ریزی می‌کنند خواهد ایستاد.

وی ارتقاء مستمر همکاری‌های همه‌جانبه میان دو کشور را اجتناب‌ناپذیر و اقدامی در مسیر تامین منافع مشترک و شکل گیری امنیت پایدار در منطقه عنوان کرد و اظهار داشت: تلاش‌های ارزنده جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های سیاسی، امنیتی و نظامی برای مقابله با تهدیدات گروه‌های تروریستی و حمایت همه جانبه از دولت و مردم عراق در سخت‌ترین شرایط امنیتی، هرگز از خاطر مردم این کشور محو نخواهد شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است