منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۶
شناسه خبر: 274644
گروه :خبر
13910528000130_PhotoA
 

نامه جمعی از طلاب قم خطاب به رضا میرکریمی؛

شما رزمنده سابق و آن طلبه تارک را به تقوای الهی دعوت می‌کنیم

در نامه جمعی از طلاب حوزه علمیه قم خطاب به رضا میرکریمی، آمده است: ما شما رزمنده‌ی سابق، و آن طلبه‌ تارک، و باقی صنف سینما که شما چند صباحی نماینده‌ آن‌ها هستید را دعوت به تقوای الهی می‌کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، جمعی از طلاب حوزه علمیه قم در نامه ای خطاب به رضا میرکریمی، پاسخ نامه اخیر وی به آیت الله عبدالنبی نمازی در خصوص حضور یکی از بازیگران در کاشان را دادند.

نامه طلاب قمی به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

والشعراء یتبعهم الغاوون ألم تر أنهم فی کل واد یهیمون وأنهم یقولون ما لا یفعلون إلا الذین آمنوا وعملوا الصالحات وذکروا الله کثیرا وانتصروا من بعد ما ظلموا وسیعلم الذین ظلموا أی منقلب ینقلبون

جناب رضا میرکریمی

مدیر خانه‌ی سینمای ایران

سلام علیکم

در نامه‌‌ اخیرتان، حضرت آیت‌الله شیخ عبدالنبی نمازی، امام‌جمعه‌ محترم کاشان، را دعوت به تقوای الهی کرده‌ بودید و ایشان را از اشاعه‌ جو بی‌اعتمادی و نگرانی در جامعه‌ی مؤمنین پرهیز داده بودید، و خواندن نثرهای آن نقاش را موجب عمق ایمانشان دانسته بودید.

ما نیز شما رزمنده‌ی سابق، و آن طلبه‌ تارک، و باقی صنف سینما که شما چند صباحی نماینده‌ آن‌ها هستید را دعوت به تقوای الهی می‌کنیم و به تامل در این آیه‌ کریمه‌ دعوت می‌کنیم: یا أیها الذین آمنوا إن جاءکم فاسق بنبأ فتبینوا أن تصیبوا قوما بجهاله فتصبحوا على ما فعلتم نادمین.

ما آیت‌الله شیخ عبدالنبی نمازی را به‌عنوان امام‌جمعه‌ دارالمؤمنین کاشان عادل می‌دانیم، خلاف آن بانو که مشتهر به منکر کشف حجاب است و برائت و توبه ای هم از این فسق از او دیده نشده است. و روایت حضرت شیخ آن است که با رجوع به نظر شورای فرهنگ عمومی کاشان حضور آن بانو در آن نشست خودسرانه بوده است، که اصرار بر این حضور تا هتک بانوان محجبه‌ داخل در جلسه نیز پیش رفته است.

و در این اختلاف روایات اگر تردیدی هست، همین ‌الان با رجوع به خط زمان شبکه‌های اجتماعی طرفین نزاع و حامیان آن‌ها هم می‌توان فهمید که مصداق قلدر و هتاک و فحاش در این چند روز کدام طرف بوده است؟!

ما البته این جا در باره‌ این روایت و ضدروایت آن صحبت نمی‌کنیم؛ چه واضح است در این روزهای ملتهب منتهی به انتخابات، چه کسانی آن بانو را به دارالمؤمنین کاشان فرستاده‌اند و آن دیگری را مقابل دوربین آن شبکه‌ آلوده نشانده‌اند، و از حمله‌ به سفارت منحوس عربستان داستان معمایی می‌سازند، تا غیرت اهل ایمان را هیزم دوقطبی جعلی افراط و اعتدال کنند.

شما اما از بی‌اعتمادی و نگرانی جامعه مؤمنین صحبت کرده‌ اید و آن دوست بازیگرتان اتهام تروریسم را حواله‌ علما کرده است. البته این روزها هر مبارزه‌ ای که برای مدرن‌ها‌ بی‌تعریف باشد، تروریسم خوانده می‌شود؛ حتی اگر حزب‌الله و حماس و حشدالشعبی باشد که زمان و مکان و یکانش معین و مستقر است.

می‌خواهیم بگویم که آن طلبه‌ تارک، جامعه‌ مؤمنین را نمی‌شناسد و برای همین است که کنش‌های مدنی مشروع آن‌ها را تروریسم می‌خواند، یا آن دیگری که رفتن زیر تابوت مدافعان حرم را با ایستادن پشت سر مهاجمان شبیخون فرهنگی قابل جمع می‌داند؛ شما هم ما را نمی‌شناسید که تصور کرده اید علت تامه‌ بی‌اعتمادی‌مان به صنف شما، منابر ظهر جمعه است.

واقعیت آن است که جامعه‌ی مؤمنین سال‌ها است که اعتماد خود به عموم سینماگران و موسیقی‌دانان و روشن‌فکران را از دست داده‌ است و حالا بیش‌تر نگران دست‌اندازی‌های شما به ایمان خلق است، تا نخواهد هم‌آن طور که فرموده‌ اید در پاره‌های حدیث نفس نقاش‌ها به آسمان نزدیک شود.

همین جشنواره‌های فیلم و موسیقی فجر که مظهر اعتماد حکومت اسلامی به صنف شما است، نشان می‌دهد که نه جامعه مؤمنین و نه معتقدات آن‌ها، مسأله‌ شما هستند و نه حتی مورد احترام‌تان؛ نمونه هم‌ این بانوی کاشف حجاب است که ناخوانده پا به شهری می‌گذارد و شهر‌آشوبی می‌کند و شما امام شهر را دعوت به تقوا می‌کنید.

این که صنف سینما تکلیف را از دوش خود برداشته‌اند و این روزها علناً طلاب فقه و فلسفه و عرفان را مسئول تولید فیلم دینی می‌دانند، یا این که پس از سه دهه هنوز مبانی الاهیاتی هنر فاوستی مورد دفاع شما روشن نیست و عموم صنف شما حتی به شریعت نیز اعتنایی ندارند و قاطبه‌ آثارشان مروج فسق در جامعه شده است. در این برهوت، سینمای دینی ایران مصداقش ساخته‌های رضا میرکریمی است که وجود زنان شل‌حجاب و آوازه‌خوان در آن طبیعی و جزئی از کار است.

جمله ای از حضرت روح‌الله، قدس الله سره الشریف، منقول است که ما مخالف سینما نیستیم و مخالف فحشاء هستیم. و این اواخر ظن ما بر این است که این جا با یک رفع تالی مواجه هستیم، که شما سه دهه فرصت داشته‌ اید که به جای اتهام‌زنی به مؤمنین و طلاب و علماء، نقضش کنید و نکرده اید.

به گمان ما شما و آن طلبه‌ تارک و باقی صنف‌ تان برای رفع نگرانی جامعه‌ی مؤمنین از ادبیات و هنر موهومی و توابع و حواشی آن فرصت چندانی ندارید، و داستان کاشان نشان می‌دهد که پیمانه‌ی اهل ایمان لبالب شده است …

و العاقبه للمتقین

جمعی از طلاب حوزه‌ی علمیه‌ قم مقدسه

قم مقدسه، 9 بهمن 1394

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است