منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۱
شناسه خبر: 221191
گروه :خبر
13940627000170_PhotoA

نظامیان رژیم صهیونیستی در ششمین روز متوالی از تجاوز خود به مسجدالاقصی قبله اول مسلمانان جهان که بدون اعتنا به اعتراضات بین‌المللی صورت گرفته است همچنان با مقاومت شدید مسلمانان فلسطینی روبرو هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در ششمین روز متوالی اهانت صهیونیست  ها به مسجد الاقصی صبح امروز نظامیان صهیونیستی در حمایت از شهرک نشینیانی که وارد مسجدالاقصی شده بودند با فلسطینی های نگهبان مسجدالاقصی درگیر شدند و آنها را زخمی کردند.

این درحالی بود که شورای امنیت سازمان ملل در بیانیه ای که بامداد امروز به وقت نیویورک منتشر شده است، خواستار خویشتنداری طرفین درگیر در مسجدالاقصی شده است.

شورای امنیت در این بیانیه ورود غیر قانونی صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی و حمله به نماز گزاران فلسطینی را که طی آن صدها نفر زخمی شدند محکوم نکرد.

در این بیانیه که به امضای 15 عضو دائم شورای امنیت رسیده است، در خصوص تشدید درگیری‌ها در قدس اشغالی ابراز نگرانی شده است و از طرفین خواستار خویشتنداری و پرهیز از اقدامات تحریک آمیز و پایبندی به موضوع تاریخی(مسجدالاقصی) از لحاظ رفتاری و گفتاری شدند.

شورای امنیت از طرفین خواست تا نبست به قوانین بین المللی و حقوق بشر باشند و از  طرف های درگیر خواستار همکاری جهت آرام کردن اوضاع در امکان مقدس قدس شد.

از سوی دیگر، شبکه «اسکای نیوز» در پی صدور این بیانیه شورای امنیت گزارش داد که نظامیان اسرائیلی (بدون توجه به این بیانیه) صبح امروز حملات خود به فلسطینیان را در «عین اللوزه» در منطقه «سلوان» واقع در جنوب مسجدالاقصی از سرگرفتند.

در همین حال، رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که پنج هزار نظامی صهیونیست امروز در مناطق مختلف قدس اشغالی  از جمله محوطه مسجدالاقصی برای مقابله با هرگونه حادثه احتمالی مستقر شدند.

سازمانهای فلسطینی با صدور فراخوانی روز جمعه (امروز) را روز یاری مسجدالاقصی نامگذاری کرده اند و از فلسطینی ها خواسته شده برای ممانعت از جنایات اسراییل امروز را در مسجدالاقصی جمع شوند و تظاهرات کنند. 300 فلسطینی از نوار غزه به سمت قدس حرکت کرده اند تا با حضور در مسجدالاقصی نماز جمعه این روز را برپا دارند. رژیم صهیونیستی هم تدابیر شدید امنیتی را به مرحله اجرا در اورده و از ورود مردان پایین تر از سن 50 سال و زنان پایین تر از 45 سال به درون مسجدالاقصی جلوگیری کرده اند.

تصاویر زیر گوشه هایی از تشدید درگیریها ها در مسجد الاقصی توسط صهیونیستها را به نمایش گذاشته است:

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است