منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۰
شناسه خبر: 279217
گروه :خبر
13941119000054_PhotoA

سخنگوی شرکت پژو فرانسه از اظهار نظر درباره پرداخت غرامت به طرف ایرانی خودداری کرد اما توافق با ایران را یک توافق خوب و متعادل خواند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، خبرگزاری رویترز در گزارشی درباره توافق میان ایران و شرکت پژو سیتروئن فرانسه نوشت: مدیرعامل ایران خودرو در ایران از پرداخت غرامت بیش از 466 میلیون یوریی این شرکت به ایران به خاطر رها کردن بازار ایران در ارتباط با تحریمها خبر داد.

هاشم یکه زارع گفته است؛ طبق محاسبات 427 میلیون و 600 هزار یورو خسارت مربوط به رفتار پژو در ایران از جانب این شرکت به ایران خودرو پرداخت خواهد شد که البته بخشی از این مبلغ به طور غیرنقدی محاسبه می‌شود.

شرکت پژو، بزرگترین سازنده اتومبیل اروپا در سال 2012 فعالبتهای خود در ایران را بعد از گسترش تحریمهای آمریکا و اروپا به بخش صنعت خودرو متوقف کرد.

رویترز نوشت: مقامات شرکت پژوی فرانسه از اظهار نظر درباره اظهارات مقامات ایرانی مبنی بر پرداخت غرامت به طرف ایرانی خودداری کردند.

با این حال سخنگوی شرکت پژو به رویترز گفته است: «توافق پژو با ایران یک توافق خوب و متعادل است».

به دنبال رفع تحریمهای علیه ایران، شرکت پژو و ایران در ماه گذشته میلادی یک توافق تجاری برای تولید خودروهای جدید در ایران امضا کردند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی