منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۴
شناسه خبر: 271162
گروه :خبر
image606900

در میان تاجران هیئت اقتصادی جمهوری چک که به تبریز سفر کرده‌اند، یک تولیدکننده مشروبات الکلی نیز حضور دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، در حالیکه رهبر معظم انقلاب بارها نسبت به نفوذ اقتصادی و رخنه فرهنگی در کشور هشدار داده بودند اما عده‌ای اعتقاد داشتند سخن گفتن از “نفوذ” بازی با کلمات است.

بعد از تصویب برجام سفر هیئت‌های اقتصادی به ایران افزایش یافت اما هیچ‌گاه از فواید این رفت‌وآمدها به کشور حرفی به میان نیامد، این سفرها در حالی به وقوع می‌پیوست که تولیدکنندگان داخلی به شدت از تبدیل شدن ایران به بازار مصرف ابراز نگرانی می‌کردند.

دولتمردان در مصاحبه‌های متوالی تولیدکنندگان داخلی را به صبر دعوت کرده و مدعی شدند تاجران خارجی برای سرمایه‌گذاری مشترک و وارد کردن تکنولوژی به ایران می‌آیند.

بدیهی است که حضور تاجران سایرکشورها در ایران به خصوص شهر تبریز به شرط تدبیر مناسب و مدیریت صحیح منافعی را هم می‌تواند در پی داشته باشد و هیچ شخصی مخالف توسعه و آبادانی نیست اما باید در دعوت از میهمانان و استفاده از فرصت‌ها ملازمت‌های فرهنگی نیز در نظر گرفته شود.

قطعا تمامی سرمایه‌گذارانی که به تبریز می‌آیند افراد مشکل دار و نفوذی نیستند اما شاید در بین آنان اشخاصی هم حضور داشته باشند که مهره‌های غرب هستند.

اخیرا هیئتی متشکل از فعالان عرصه تجاری جمهوری چک به منظور عقد قرارداد همکاری به تبریز سفر کرده‌اند تا با دولت و بخش خصوصی تفاهم‌نامه هایی را به امضاء برسانند.

در میان این صاحبان شرکت‌های تجاری افرادی نیز بودند که محصولات آنان نه تنها با فرهنگ ایرانی ناسازگار است بلکه با مبانی اسلامی و شرعی هم منافات دارد؛ اما معلوم نیست این اشخاص با کدام انگیزه و هدف وارد بازار ایران می‌شوند.

در حاشیه‌ی نشست هیئت اقتصادی جمهور چک با فعالان اقتصادی استان، یکی از تاجران جمهوری چک حضور داشت که بعد از بررسی‌های بعدی مشخص شد این فرد صاحب شرکت تولید “مشروبات الکلی” می‌باشد.

شاید این تنها یک نمونه از مصداق‌های بارز نفوذ اقتصادی و فرهنگی باشد که رهبر معظم انقلاب نسبت به آن هشدار داده بودند و اگر مسئولین امر از این اتفاقات غافل شوند خسارات بعضا جبران ناپذیری به نظام تحمیل خواهد شد.

تصویر این تاجر غربی و مشخصات شرکت وی را در ذیل مشاهده می‌کنید.

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان