منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۰
شناسه خبر: 327240
گروه :خبر
13930503000628_PhotoA

پس از توتال فرانسه شرکت شل انگلیس نیز مشتری نفت خام ایران شده و نفتکش «دلتا هلاس» را برای بارگیری یک محموله ١٣٠ هزار تنی نفت برای هشتم ژوئیه رزرو کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، پس از صادرات نفت ایران به فرانسه، شرکت شل انگلیس نیز مشتری نفت خام ایران شده است به طوری که این شرکت، نفتکش «دلتا هلاس» را برای بارگیری یک محموله ١٣٠ هزار تن نفت خام ایران از جزیره خارک برای تاریخ هشتم ژوئیه (١٨ تیرماه) رزرو کرده است.

ظاهرا شل قصد دارد نفت خام خریداری شده را در پایانه روتردام هلند تخلیه می کند.

شرکت نفتی شل یکی از بدهکاران نفتی ایران و بیش از دو میلیارد دلار به ایران بدهکار بود و سالها با ادعای تحریم از پرداخت بدهی خود به ایران خودداری کرد؛ اما با لغو تحریم ها، موانع پیش روی تسویه این بدهی برداشته و روند پرداخت بدهی آغاز شده است.

در ابتدا اعلام شده بود که فردای پس از لغو تحریم ها، این بدهی پرداخت می شود اما به دلایل مختلف، پرداخت این بدهی با تاخیری چند ماهه انجام شد. گفته می شود وجود مشکلات بانکی علت اصلی این تاخیر بوده است.

این گزارش اضافه می کند علاوه بر فرانسه دیگر خریداران اروپایی نفت خام ایران در اسپانیا، یونان و ایتالیا پس از لغو تحریمها، محموله هایی را از ایران خریده اند.

صادرات نفت خام ایران هم اکنون به سطوح پیش از تحریم‌ها یعنی حدود ٢ میلیون و ۵٠٠ هزار بشکه در روز نزدیک شده است.

این شرکت انگلیسی-هلندی پس از توتال دومین شرکت بزرگ نفتی جهان به شمار می رود که خرید نفت خام را از ایران ازسر می گیرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است