منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۳
شناسه خبر: 341290
گروه :خبر
پرهام

شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش با هدف تسریع و تسهیل امور به سه شرکت سرمایه گذاری و توسعه، توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش و شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش تبدیل شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از  کیش پرس، با هدف تسهیل و تسریع امور و خدمات رسانی بهتر به شهروندان و مراجعان طرح تفکیک شرکت های تابعه سازمان منطقه آزاد کیش در جزیره کیش پیگیری شد.

بنابر این گزارش، با تجمیع امور با موضوعات مختلف در شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش پاسخگویی به تعداد زیاد مراجعان و اجرای حجم زیاد کارها با دشواری همراه بود به همین دلیل مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بررسی همه جانبه در طول سه سال گذشته طرح تفکیک شرکت های تابعه سازمان منطقه آزاد کیش را در مراجع قانونی پیگیری کرد.

با طی مراحل قانونی و کسب مجوزهای مربوطه فعالیت های شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش تفکیک و این فعالیت ها و اختیارات به سه شرکت جدید با نام های سرمایه گذاری و توسعه کیش، توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش و شرکت عمران،‌ آب و خدمات منطقه آزاد کیش  تفویض شد.

اساسنامه شرکت های توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش و شرکت عمران،‌ آب و خدمات منطقه آزاد کیش پس از تصویب شورایعالی مناطق آزاد، هیات دولت، مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان از سوی دولت به سازمان منطقه آزاد کیش ابلاغ شد و از تاریخ یکم مرداد سالجاری این سه شرکت فعالیت خود را رسما در جزیره کیش آغاز کردند.

در ادامه این طرح اساسنامه های جدید شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش و شرکت هواپیمایی کیش نیز ابلاغ شده و اساسنامه موسسه علوم و فنون کیش نیز در حال طی مراحل قانونی است.

در همین راستا پرهام جانفشان که پیش از این به عنوان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش در سازمان منطقه آزاد کیش مشغول خدمت بود طی حکمی از سوی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به سمت مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش منصوب شد.

 

تسهیل و تسریع در خدمت رسانی از اهداف تفکیک شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش است

 

پرهام جانفشان مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش  با اعلام وظایف و اختیارات گفت: تمامی امور مربوط به اجرای پروژه های عمرانی در زمینه های مختلف که از سوی سازمان منطقه آزاد کیش به این شرکت ابلاغ می شود مانند پروژه های راه، توسعه شبکه معابر، توسعه پارک ها و فضای سبز، احداث خط لوله آب و فاضلاب، احداث پروژه های زیر ساختی در فرودگاه و بندرگاه، احداث ورزشگاهها و فرهنگسراها وکلیه عملیات عمرانی در سطح جزیره بر عهده این شرکت است.

وی افزود: همچنین خدمات شهری شامل کلیه وظایف مرتبط با شهرداری مانند نظافت معابر، خط کشی، حمل و دفن پسماندها، نظارت بر ساخت و ساز درون جزیره، صدور پروانه و پایان کار ساختمانها، نظارت بر حمل و نقل و ترافیک جزیره، آتش نشانی و اطفاء حریق، رفع سد معبر، جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و نگهداری فضای سبز شهری نیز در زمره فعالیت های شرکت عمران،‌ آب و خدمات منطقه آزاد کیش است.

مدیر عامل شرکت عمران،‌ آب و خدمات منطقه آزاد کیش اظهار کرد: در حوزه ورزش و آموزش نیز نظارت بر فعالیت های ورزشی و تدوین برنامه جامع برای توسعه ورزش همگانی در سطح جزیره، بهره برداری از ورزشگاهها، نظارت بر مدارس تحت پوشش و توسعه کمی وکیفی آموزش در این مدارس از وظایف این شرکت است.

به گفته جانفشان شرکت عمران،‌ آب و خدمات منطقه آزاد کیش دارای 5 معاونت با عناوین شهرسازی، ورزش و آموزش، عمران و ترافیک، مالی و اداری و خدمات شهری و در ساختمان های پارس بلوار ایران جنب بندرگاه کیش مستقر است.

لازم به ذکر است با پیگیریهای انجام شده در راستای تسریع و تسهیل امور طرح تفکیک شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش پس از طی مراحل قانونی اجرایی شد و از یکم مرداد وظایف این شرکت به سه شرکت جدید با نام های سرمایه گذاری و توسعه کیش، شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش و شرکت عمران،‌ آب و خدمات منطقه آزاد کیش تفویض شد.

شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش بر اساس این طرح از این پس در حوزه های سرمایه گذاری، فروش اراضی در اختیار شرکت و پروژه های مشارکتی، ایجاد ارزش افزوده و در آمد زایی برای توسعه جزیره فعالیت می کند.

شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش نیز در زمینه حمل و نقل کالا و مسافر از مبادی دریایی و هوایی خدمات ارائه می کند.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور