منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۱
شناسه خبر: 242915
گروه :خبر
image210123

جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: با حضور بیش 35 هزار رزمنده بسیجی از گردان های رزمی در یگان های مردم پایه 6 استان کشور، رزمایش بزرگ الی بیت المقدس 94 در قم برگزار خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛  سردار سرتیپ پاسدار علی فضلی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در قم طی سخنانی ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته بسیج اظهار کرد:به لطف و عنایت خداوند در آستانه هفته بسیج، امسال رزمایش منطقه ای مرکزی الی بیت المقدس 94 در محدوده استان ولایت مدار قم در تاریخ 28 و 29 آبان ماه سال جاری و با حضور بیش از 35 هزار رزمنده بسیجی از گردان های رزمی در یگان های مردم پایه استانهای تهران بزرگ، تهران، البرز، قم، سمنان و مرکزی  در قالب 120 گردان از گردان های امام حسین و الی بیت المقداس اجرا خواهد شد.

وی ابراز کرد: اهدافی که در این رزمایش دنبال می شود، تمرین آمادگی های رزمی نظامی دفاعی امنیتی و توسعه یک به سه ی گردان های رزمی بسیج است.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین در ادامه با بیان اینکه قرارگاه مرکزی امام حسین(ع) سپاه و بسیج، این رزمایش را هدایت و فرماندهی می کند، افزود: این رزمایش ها در استانها به صورت جامع و کامل انجام شده است و وقتی عنوان منطقه ای را به خود می گیرد، در یک جغرافیای خاص، چند استان همزمان با هم از شروع فراخوانی، ستون کشی و اقدامات تاکتیکی در منطقه رزمگاه، استقرار و اردوی صحرائی بسیجیان اجرای ماموریت خواهند داشت.

وی با بیان اینکه این رزمایش ها تست عملیاتی و میدانی است، خاطرنشان کرد: کلاس های آموزشی تئوری و عملی در دستور کار این رزمایش قرار دارد و تشکیل حلقه های صالحین نیز بخشی از این رزمایش بزرگ است.

سرار فضلی بیان کرد: عزیزان بسیجی ضمن آماده شدن برای پیاده روی تاکتیکی، در حضور جمع کثیری از مسئولین لشکری و کشوری و فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح، اجتماعی را در یک میدان سان به شکل ساختاری و سازمان دهی شده گردانی خواهند داشت.

وی در تشریح برنامه های این رزمایش دو روزه اعلام نمود: بعد از مراسم سان، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و رئیس سازمان بسیج مستضعفین ضمن ایراد سخنرانی، اجازه ادامه برنامه ها را خواهند داد.

این یادگار دوران دفاع مقدس افزود: چون در ایام شهادت بی بی رقیه(س) هستیم، مراسمات معنوی و مداحی نیز در برنامه قرار دارد و بعد از مراسم مدیحه سرائی، بسیجیان به سمت منطقه رزمگاه بر خواهند گشت و رزمایشی را که با اجرای آتش های حمایتی و پشتیبانی خواهد بود، اجرا می کنند.

وی در ادامه ضمن قدردانی از زحمات و اقدامات رسانه ملی، تأکید کرد: انعکاس رزمایش در رسانه ها به اندازه رزمایش می تواند اثر داشته باشد.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: رسانه ملی و سایر رسانه های مکتوب و مجازی به بهترین وجه ممکن این آمادگی ها را به استحضار مردم برسانند و طبیعی است این رزمایش هم برای دوستان و هم برای دشمنان انقلاب اسلامی پیام های متفاوتی دارد.

وی افزود: در این رزمایش ما در شرایطی که هم شب و هم روز، هم زمین، هم آسمان و هم دریا را رصد می کنیم، آمادگی فرزندان انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری را به نمایش خواهیم گذاشت.

سردار فضلی در ادامه ضمن قدردانی از مردم شریف و ولایت مدار استان قم به ویژه جغرافیای پیرامونی منطقه رزمایش به جهت همراهی های لازم جهت برگزاری این رزمایش بزرگ، ابراز کرد: امروز به فضل خداوند قریب به دو هزار و دویست و پنجاه گردان رزمی، دفاعی و امنیتی و احتیاط از عزیزان دریادل بسیجی در سراسر کشور تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه گردان های امام حسین(ع)، امام علی(ع)، الی بیت المقدس و گردان های کوثر در حوزه خواهران از گردان های همیشه بیدار بسیج هستند، تصریح کرد: این گردان ها در ماموریت های دفاعی، امنیتی و احتیاط، تاکتیک های پنچگانه ای را تمرین می کنند که نسبت به احصاء تهدیدات هر استان خودشان را برای مقابله با تهدیدات آن استان در حوزه دفاعی، امنیتی آماده می کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است