منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۴
شناسه خبر: 265385
گروه :خبر
13930805000961_PhotoA

شرکت ایرانی «فیمکو» به بهانه نقض تحریم‌های آمریکا به پرداخت نزدیک به 700 هزار دلار جریمه ملزم شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک قاضی در آمریکا، شرکت ایرانی «فیمکو» را به بهانه همدستی با شرکتی دیگر برای ارسال کالاهای دارای مصارف دوگانه نظامی و غیرنظامی به ایران، مبلغ 100 هزار دلار جریمه کرد.

شرکت «فیمکو»، علاوه بر این مبلغ، با پرداخت نزدیک به 600 هزار دلار غرامت هم به وزارت بازرگانی آمریکا در ازای صرفنظر این نهاد از شکایت قانونی، موافقت کرده است.

رسانه‌های آمریکایی بامداد پنجشنبه گزارش دادند دفتر دادستانی ایالت پنسیلوانیا و دفتر اجرای قوانین صادرا وزارت بازرگانی آمریکا مدعی شده‌اند این جریمه به دلیل آن اعمال شده که شرکت ایرانی «فیمکو» تلاش کرده «دستگاه تراش» که هم دارای کاربردهای نظامی و هم غیرنظامی است را وارد ایران کند.

«دستگاه تراش» ابزاری برای تراشیدن و شکل دهی به قطعات چوبی و فلزی است که به دلیل استفاده‌های نظامی، صادرات آن به ایران ممنوع بوده است.

گزارش‌ها حاکی است، به شرکت «فیمکو»، دسامبر سال 2012 تفهیم اتهام شده، اما این پرونده در جولای سال 2015 علناً اعلام شده است.

شرکت «هتران»، یک شرکت آمریکایی فعال در زمینه مهندسی و ساخت و ساز و مدیر عامل آن نیز به همدستی با «فیمکو» متهم شده است.

وزارت بازرگانی آمریکا نیز برای این شرکت ایرانی مبلغ 837500 به عنوان غرامت، جهت صرفنظر از شکایت در نظر گرفته است. فیمکو، 585500 دلار از این مبلغ را پرداخت کرده است. مابقی این رقم، معلق شده و فیمکو در صورت عمل به تمامی مفاد توافق، از پرداخت آن معاف خواهد شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است