منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۶
شناسه خبر: 262260
گروه :خبر
139410111622093716826424

در حدود ۱۹۰ مسلمان شاغل در یک شرکت بسته‌بندی گوشت در ایالت کلرادوی آمریکا پس از اعتراض نسبت به محدودیت‌هایی که در زمان نمازشان اعمال می‌شد،‌ از کار اخراج شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از  تسنیم، شورای روابط آمریکایی-اسلامی می‌گوید شرکت بسته‌بندی کارگیل رفتار تبعیض‌آمیزی در قبال کارکنان مسلمانش که اغلب اهل کشور سومالی هستند، اعمال می‌کند.

جیلانی حسین، یکی از سخنگویان این نهاد، می‌گوید کارکنان به محدودیت‌های جدیدی که بر نماز خواندن در زمان کار اعمال شده بود، معترض بودند.

وی در ادامه گفت: “تمام این افراد کارکنان خوبی هستند که مسأله دیگری نداشته‌اند. این مناقشه از سوءبرداشت شرکت از تغییرات در سیاست‌ها در حوزه نماز خواندن در محل کار نشأت گرفته است.”

مارتین می‌گوید این افراد پس از اینکه در سر کار خود حاضر نشدند اخراج گشتند در حالیکه به آنها پیشتر هشدار داده شده بود اگر سه روز متوالی را بدون اطلاع سر کار حاضر نشوند، ممکن است موقعیت شغلی‌شان به خطر افتد.

عمر جمال، مدیر اجرایی کمیسیون حقوق بشر سومالی، اعلام کرد که احتمالا سوءتفاهمی از جانب مدیران کارگیل پدید آمده باشد زیرا مسلمان‌ها باید در اوقات مختلفی در طول روز نماز بخوانند.

جمال می‌گوید سازمانش در تماس با کارگیل است تا راه‌حلی را برای بازگشتن این افراد به کارشان بدست آوردند.

کارگیل که در سال 1865 تأسیس شد بیش از 155 هزار کارمند در 68 کشور جهان داشته و در صفحه وب‌سایتش اعلام کرده در حوزه درآمد بزرگترین شرکت خصوصی آمریکایی محسوب می‌شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است