منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۵
شناسه خبر: 188507
گروه :خبر
13930926000737_PhotoA

شرکت‌کنندگان آزمون دکترای دانشگاه آزاد در پیگیری از این دانشگاه برای آگاهی از زمان اعلام نتایج با سکوت مسئولان مواجه شدند، این شرکت‌کنندگان می‌خواهند بدانند عدم اعلام نتایج با رشته‌های بدون مجوز ارتباطی دارد یا خیر.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، تعداد زیادی از شرکت‌کنندگان آزمون دکترای سال 94 دانشگاه آزاد که بهمن‌ماه سال گذشته در این آزمون شرکت کرده‌اند و حالا در انتظار اعلام نتایج آزمون هستند پس از پیگیری معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد جواب مطمئنی نشنیده‌اند.

این افراد می‌گویند در حالیکه قرار بوده اوایل خردادماه نتایج اعلام شود حالا می‌گویند اواسط خرداد سوال کنید تا اگر زمان اعلام نتایج مشخص شده بود از آن اطلاع یابید یعنی ممکن است اواسط خرداد هم نتایج اعلام نشود.

این شرکت‌کنندگان می‌گویند سال گذشته با اینکه آزمون دیرتر برگزار شد ولی نتایج زودتر اعلام شد ولی امسال حتی سوالات و کلید آن نیز منتشر نشده است.

برخی از این شرکت‌کنندگان که در آزمون دکترای سازمان سنجش در کدرشته‌محل مورد علاقه خود قبول نشده‌اند منتظر هستند تا با آگاهی از نتیجه آزمون دانشگاه آزاد برای آینده خود تصمیم‌گیری کنند و عدم آگاهی از اعلام نتایج سبب شده تا این افراد با سرگردانی مواجه شوند.

البته برخی هم این مساله را با رشته‌های بدون مجوز دانشگاه آزاد مرتبط می‌دانند.

سال تحصیلی گذشته با افزایش غیرقانونی ظرفیت‌ تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد مواجه بودیم که این مساله با پیگیری نهادهای بالادستی مانند شورایعالی انقلاب فرهنگی، مجلس و وزارت علوم همراه شد تا بالاخره قرار شد رشته‌های بدون مجوز تا اردیبهشت 94 از سوی شورای گسترش آموزش عالی بررسی شده و نتیجه بررسی اعلام شود تا رشته‌های غیرقانونی حذف شده و رشته‌هایی که بتوانند مجوز را کسب کنند به فعالیت خود ادامه دهند و حالا اردیبهشت 94 به پایان رسیده و دانشگاهیان منتظر اعلام نتیجه بررسی شورای گسترش هستند.

وزارت علوم به منظور اطلاع رسانی به دانشجویان، لیست رشته‌های دارای مجوز از شورای گسترش در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را منتشر کرد و در این لیست رشته‌های دانشگاه آزاد هم در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به صورت جداگانه منتشر شد و هنوز هم جلوی برخی رشته‌ها این جمله درج شده است: «مجوز صرفا تا اردیبهشت 94».

شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم در هفته پایانی اردیبهشت‌ماه اعلام کرد که رشته‌های بدون مجوز دانشگاه آزاد تا پایان اردیبهشت تعیین تکلیف می‌شود.

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: تعدادی از رشته‌های بدون مجوز دانشگاه آزاد تعیین تکلیف شده و بررسی تعداد دیگر تا پایان اردیبهشت به اتمام می‌رسد و دانشگاه آزاد قول داده است با همکاری‌هایی که انجام می‌دهد رشته‌های بدون مجوز هم شاخص‌های لازم را کسب کنند.

و اکنون زمان اعلام نتیجه این بررسی‌هاست تا داوطلبان بلاتکلیف نیز تعیین تکلیف شده و بتوانند برای آینده خود تصمیم‌گیری کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است