منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۲
شناسه خبر: 181329
گروه :خبر

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت اگر ایران می‌خواهد نقش سازنده‌ای در بحران سوریه داشته باشد به حمایتش از دولت بشار اسد پایان دهد و بیانیه ژنو را تایید کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، جف راتکه روز گذشته در نشست خبری با خبرنگاران درباره دعوت استفان دی میستورا از ایران برای شرکت در دور بعدی گفتگوهای بین المللی برای حل و فصل بحران سوریه گفت ما در جریان این گزارشها هستیم و خبرنگاران را برای کسب اطلاع بیشتر به آقای دیمیستورا ارجاع می دهیم.

با این حال وی  همچون گذشته حضور ایران در این مذاکرات را هم مشروط کرد و افزود اگر ایران می‌خواهد نقشی سازنده در پایان دادن مسالمت آمیز به بحران سوریه داشته باشد، مسیر پیش رو روشن است: به حمایت خود از نظام بشار اسد پایان دهد و اصول بیانیه ژنو را تایید کند.

استفان دمیستورا نماینده بان کی‌مون در مذاکرات صلح سوریه روز گذشته و پس از دیدار کوتاهی با وزیر خارجه جمهوری اسلامی  در نیویورک اعلام کرد که در این دیدار رسما از دکتر ظریف برای شرکت در کنفرانس ژنو 3 دعوت کرده و احتمال داد که ایران این دعوت را بپذیرد.

تاکنون دو نشست بین المللی درباره بحران سوریه در  ژنو برگزار شده که هیچ کدام به نتیجه  ملموسی نرسیده است. بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل از ایران برای شرکت در نشست ژنو2 دعوت به عمل آورد که پس از چندی و تحت فشار آمریکا و برخی کشورهای عربی دعوت خود را پس گرفت.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است