منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۳
شناسه خبر: 238169
گروه :خبر

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: ایران به تعهدات خود در توافقنامه هسته‌ای به موقع عمل خواهد کرد تا تحریم‌ها تا پایان سال لغو شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ روحانی، رئیس جمهور ایران هفته پیش بار دیگر تاکید کرد، انتظار دارد تحریم ها تا پایان سال لغو و زمینه برای بازگشت ایران به نظام مالی و تجاری جهان فراهم شود.

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران نیز این هفته اعلام کرد: ایران کار خود را برای کاهش سانتریفوژهای غنی‌سازی اورانیوم به عنوان بخشی از توافقنامه هسته ای آغاز کرده است.

وی پس از سخنرانی درباره آینده هسته ای ایران در جمع دیپلمات‌ها و مدیران انرژی در توکیو گفت: هر چیزی که رئیس جمهور می‌گوید محقق خواهد شد.

به موجب توافقنامه هسته ای که ایران چهاردهم ژوئیه با آمریکا و دیگر قدرت‌های جهانی امضا کرد، تهران باید پیش از لغو تحریم ها بخش زیادی از برنامه هسته‌ای خود را محدود کند.

بیشتر تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند این روند که هجدهم اکتبر آغاز شده است، چهار تا شش ماه به طول انجامد، اما روحانی بارها اعلام کرده است انتظار دارد تحریم ها ماه دسامبر لغو شود.

صالحی در سخنرانی خود گفت: در مورد جمع‌آوری سانتریفوژها احتمال نمی‌دهیم مشکل فنی خاصی وجود داشته باشد، زیرا ما این کار را بارها انجام داده‌ایم و کارشناسان و مهندسان ما بسیار مجرب هستند.

بازطراحی رآکتور اراک، پس از دریافت سند رسمی ۱+۵

وی درباره موضوع رآکتور آب سنگین اراک هم که باید طراحی آن تغییر کند تا امکان تولید پلوتونیوم با غنای لازم برای ساخت تسلیحات هسته ای در آن وجود نداشته باشد، خاطرنشان کرد: ایران منتظر دریافت یک سند رسمی از ۱+۵ است.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: به طور قطع تا زمانی که این سند تهیه نشده است، ما هیچ اقدامی در مورد رآکتور آب سنگین اراک صورت نخواهیم داد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند