منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۲
شناسه خبر: 240271
گروه :خبر
13940816000336_PhotoA

یگان‌هایی از ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با وجود افزایش شدید حملات هوایی عربستان، کنترل چندین منطقه راهبردی را در استان «تعز» به دست گرفتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، شهر «تعز» بعد از «صنعاء» (پایتخت) و «عدن» سومین شهر مهم یمن به شمار می‌رود که این روزها آماج حملات شدید هوایی عربستان و درگیری‌های شدید میدانی است.

روز سه‌شنبه بر خلاف حملات هوایی عربستان، یگانهایی از ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، کنترل کامل کوه «الشجره» در جبهه «المسراخ» در استان «تعز» و برخی مناطق اطراف آن را در دست گرفتند.

یک منبع آگاه نظامی در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی یمن (سبأ)، گفت که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن وابسته به انصارالله، کنترل این کوه استراتژیک را در تعز که شورشیان «عبدربه منصور هادی» (رئیس‌جمهور مستعفی) در آن سنگر گرفته بودند، به دست گرفتند و خسارات جانی و مالی زیادی به متجازوان وارد کردند.

بر اساس این گزارش، طی این عملیات، میزات زیادی تجهیزات نظامی از این شورشیان به غنیمت گرفته شد. عملیات پاکسازی کامل استان تعز همچنان در میان درگیری‌های شدید ادامه دارد.

استان تعز از عصر دیروز، شاهد پیشروی‌های سریع نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی است. در همین راستا، یک منبع نظامی این استان گفت: نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی سه‌شنبه (دیروز)، امنیت تپه «الجعشر» در کوه «المحروز» را تامین کرد و شورشیان و مزدوران وابسته به هادی و ریاض را از این منطقه بیرون کردند.

بر اساس این گزارش، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در پی به دست گرفتن کنترل کوه الشجره، امنیت منطقه «بلعان» و بخشهای زیادی از «نقیل رباح» را تامین کردند و شورشیان را در این مناطق سرکوب کردند.

حملات هوایی عربستان با شدت بیشتری به تعز ادامه دارد

شبکه خبری اسکای‌نیوز گزارش داد که جنگنده‌های ائتلاف عربستان، مناطقی در مرز استان «لحج» و «تعز» در جنوب یمن را چندین بار بمباران کردند.

همچنین درگیری‌های شدیدی میان نیروهای وابسته به هادی با ارتش یمن در مناطق «الوازعیه» و «المضاربه» در مرز دو استان لحج و تعز در جریان است.

روز گذشته نیروهای وابسته به عربستان موفق شدند به منطقه «تبه الوکیل» که به منطقه «الحریر» مشرف است، برسند. الحریر منطقه‌ای راهبردی در درگیری‌های میدانی است که تحت کنترل ارتش یمن قرار دارد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است