منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۷
شناسه خبر: 223607
گروه :خبر
IMAGE634986963000709455

نقاش هرمزگانی با اشاره به اینکه نقاشی یکی از ابزارهای هنر درمانی است،گفت : بسیاری از بیماری ها را با استفاده از هنر می توان درمان کرد ، هنر درمانی یک خدمت تخصصی انسانی است و برپایه دانش رشد انسان و تئوری های روانشناختی قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، مصطفی فقیری هنرمند نقاش هرمزگانی روز جمعه درگفتگو اختصاصی با خبرنگارفرهنگ کده با بیان اینکه از قبل از دبستان با پدرم کاریکاتور می کشیدم و به صورت جدی تر از دبیرستان طراحی چهره کارکردم ، افزود : درهیچ کلاسی یا شخصی به جز نظر خانواده خصوصا پدرم آموزش ندیده ام و هدفم بیشتر بر اساس علاقه زیادبوده است و دوست دارم دیگران از کارهایم لذت ببرند و انتقال یه حس خوب به دیگران اولین هدفم بود.

 

 

وی بیان کرد: اولین کارم طراحی یک دختر بچه در حالت تقدیم گل به بیننده اثر بود ولی اولین اثر رنگ روغن “غروب نخلستان” رو کشیدم که دراستان مسابقات دانشجویی اول شد و همچنین اثر خور تیاب سال 91 در استان اول شد.
نقاش هرمزگانی با بیان اینکه در هرمزگان هنرمندان خوبی داریم اما خلق اثر ماندگار در استان وجود ندارد، تصریح کرد: استعداد یابی و آموزش صحیح و اصولی می تواند باعث خلق هنرمندان نامی و کارهای ماندگار شود باید ما بتوانیم این امکانات رو فراهم کنیم ولی با گرانی مواد اولیه نقاشی هم به هنرهای گران پیوسته است و بازار هم توان رقابت با عکس و پوستر را ندارد.

 

 

فقیری با بیان اینکه دوست ندارم اثرام رو بفروشم حس وابستگی و دلتنگی به اثرام دارم با دیدن آنها آرامش پیدا می کنم، گفت : اگر کسی بخواد از اثرام استفاده کند در اختیارش قرار میدهم در دوران دبیرستان عکس و چهره فروختم و در کارهای گرافیک و گرافیک هم دستی دارم و طراحی چهره و در کنارش کاریکاتور و رنگ روغن روی بوم بیشتر کار میکنم و کارام بیشتر واقع گرایی است.

 

 

وی خاطر نشان کرد : نقاشی در استان نیاز به حمایت مداوم دارد هم خانواده ها هم مسئولین باید حامی خوبی برای استعدادها باشند اگر از هنرمند استقبال شد مسیر رو بهتر پیدا میکند و دنبال کردن مسیر باعث پیشرفت خواهد رفت و همراه کودکان خود باشند چون شکل گیری آینده آنها از بازیها و نقاشی های کودکانه است و توجه به رفتار کودکان و همراهی آنها توجه به آینده آنها است.

 

 

نقاش هرمزگانی با بیان اینکه در حال تولید کار گرافیکی نیمه کاره هستم و منتظرم تا مواد اولیه ی آن برسد تا کار را به اتمام برسانم ، افزود : و کاریکاتورهایی که با پدرم و برادر بزرگم می کشیدم قبل از دبستان را یاد دارم و برام جذاب بوده و ماندگار شده است و آن موقع نمی دانستم کاریکاتور چی هست اما با اسم نقاشی های خنده دار با هم بازی میکردیم و در حاضر در تدریس هنر از این فن برا دانش اموزان ابتدایی استفاده می کنم.

 

 

وی ابرازکرد : نوع کار من با هدف شروع میشود یعنی سوژه در ذهن وجود دارد و قرار است، درانتهای کار به شکل کامل و ایده آل به آن برسم و البته شیوه دیگری هم وجود دارد که در آن نقاشی شروع به کارمی کند، بدون اینکه موضوع مشخصی را دنبال کند وقدم به قدم بانقاشی جلو می رود واجازه می مدهد که کار توسط بداهه سازی کامل شود.

 

 

فقیری سرعت را یکی ازقوانین نقاشی آبرنگ دانست و عنوان کرد : کلی نگری به طبیعت وساده سازی وایجاز در اجرا قانون دیگری است و حال اگر سرعت در کار اجرا وجود داشته باشد شما خود به خود فرصت توجه به جزئیات را ندارید و شکل گرفتن طرح اولیه تابلو درذهن فرصت زمان مشخصی ندارد و گاهی یک هفته گاهی یک روز وشاید بیشتر وشاید کمتر ولی من برای اجرا یک روز یا حداکثر دو روز را کافی می دانم.

 

 

هنرمند هرمزگانی گفت : من بدون استثناء به تمام کارهایم علاقه مند هستم و به آنها وابستگی دارم و بعضی اوقات نقاش، چه من و چه دیگران فکر می کنیم با بهای تابلویی که فروش می رود چه چیزی می توان بهتر از خود آن تابلو تهیه کرد و از طرفی وقتی کارشما درسایر منازل ، ادارات، موزه ها ، وغیره باشد، لذت خاص خودش را دارد ،وقتی وارد جایی می شوید که کارتان روی دیوار آن محل است با آن فضا احساس قرابت وخودمانی بودن دارید.

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان