منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۸:۴۸
شناسه خبر: 314718
گروه :خبر
photo_2016-05-03_19-32-35

امام جمعه شهرستان بستک در روز شهادت حضرت امام موسی بن جعفر(ع) ضمن عرض تسلیت ،گفت: شخصیت والا و بی نظیر امام موسی بن جعفر(ع) در ابعاد مختلف، برای همه ما مسلمانان می تواند درس و عبرت باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام و المسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار جهانگیریه در روز شهادت حضرت امام موسی بن جعفر(ع) ضمن عرض تسلیت گفت: شخصیت والا و بی نظیر امام موسی بن جعفر(ع) در ابعاد مختلف، برای همه ما مسلمانان می تواند درس و عبرت باشد.

 

امام جمعه شهرستان بستک در بخش اول سخنان خود افزود: این امام بزرگوار در سال 183 هجری قمری به دستور هارون رشید و به دست سندی بن شاهک، زندانبان هارون رشید بوده است در سن 55 سالگی به شهادت رسیدند و مدت امامت این امام بزرگوار 35 سال بوده و نام مادرش حمیده و نام پدرش امام صادق (ع) می باشد و این امام بزرگوار 37 فرزند داشته که 19 دختر و 18 پسر را شامل می شده و همسران این امام عزیز فاطمه و نجمه نام داشته اند.

 

وی بیان کرد: امام موسی بن جعفر(ع) می فرماید: کوشش کنید تا اوقات شبانه روزی خود را به چهار بخش تقسیم کنید و بخش اول برای نیایش با خدا و ارتباط بین مخلوق با خالق و بخش دوم را برای تامین معاش زندگیتان قرار دهید که همین مطلب بیانگر آن است که مکتب انسان ساز اهل بیت عصمت و طهارت علاوه بر اینکه به جنبه معنوی مردم توجه داشته است به جنبه مادی و معیشتی مردم هم توجه خاص و ویژه ای داشته اند و بخش سوم را برای معاشرت با برادران دینی که مورد اعتماد شما هستند قرار دهید و بخش چهارم نیز هم برای پرداختن به تفریحات سالم و تقویت روح و لحظات مشروع استفاده کنید.

 

حجت الاسلام و المسلمین یونس قائدی اظهار داشت: امام موسی بن جعفر(ع) می فرماید می توانید وظایف خودتان رو در سه مورد به نحو احسن انجام دهید. اول هرگز با خودتان از فقر سخن نگویید. دوم به عمر طولانی نیاندیشید. سوم هر کسی دنیای خود را بخاطر دینش و یا دین را بخاطر دنیا ترک کند از ما نیست. لذا هر دو جنبه را با هم داشته باشید و خود را از غضب خدا حفظ کنید و سخن حق را بی پروا بیان کنید و سوم اینکه دانشمندان را بخاطر علمش بزرگ بدارید و از مجادله با او بپرهیزید و نادان را به خاطر نادانیش کوچک بدارید ولی تردش نکنید و به او دانش بیاموزید.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی