منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۹
شناسه خبر: 302287
گروه :خبر
703273
 

یادداشت/فروغ مسلم زاده

شجاعت بی منت قابل تقدیر است

سال کاری جدید را در حالی آغاز کردیم که درهای رحمت خداوند بر آسمان ایران گشوده شده و شاهد بارش های متناوب درسراسر کشور هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سال کاری جدید را در حالی آغاز کردیم که درهای رحمت خداوند بر آسمان ایران گشوده شده و شاهد بارش های متناوب د رسراسر کشور هستیم؛ بارشهایی که به حول و قوه الهی تاحد زیادی بحران و وضعیت قرمز بی آبی را در سراسر کشور و استانهای بحرانی کاهش داد و نور امیدی به دل مدیران حوزه آب و شهروندان تاباند .

 

اما دراین میان شاهد مرگ یک معلم فداکا رو شجاع هم د رسیستان وبلوچستان بودیم . معلمی که برای نجات جان سه دانش اموز از زیر آوار دیوار مدرسه جان خودرا فداکرد تا دانش آموزان نوجوانشاین اینده سازان کشور برای سالهای باقی عمرشان خاطره فداکاری و شجاعت او و امثال او را از ذهن پاک نکرده و همواره این اقدام مردانه وی را الگو زندگی خود قراردهند.

 

شجاعت بی منت را زیاد دیده و شنیده ایم ؛ هنوز خاطرات حماسه آفرینی های بسیجیان و رزمندگان در سالهای دفاع مقدس در ذهنها زنده است ، دلاورمردانی چون حسین فهمیده وصدها نوجوان و جوان شجاع که برای دفاع از وجب به وجب خاک وطن مردانه به دل سیاه دشمن تا بن دندن مسلح زدند و از هیچ نامردی و ددمنشی این دشمن باکی نداشتند

 

. کوچه های شهرها وروستاها این روزها مزین به نام و بعضا تصویر ملکوتی و روحانی عزیزانی است که سالها پیش بی هیچ چشمداشتی به میدان جهاد ومبارزه رفته و برای دفاع از جان و مال و ناموس کشور مردانه ایستادند .

 

تاریخ ایران اسلامی مردان شجاع و فداکار کم ندارد ؛ ورق به ورق دفتر تاریخ ما لبریز از مردان و زنان غیوری است که با غیرت و تعهد اسلامی و ایرانی خود برای جان ومال همنوعان وهمشهریان خود ارزش و احترام قایل بوده و هر زمان احساس خطر و ناامنی خاطرمبارکشان را آکنده کرده است بی محابا دل به دریای طوفانی زده و کاری کرده اند کارستان .

 

 

“حمید رضا گنگوزهی ” معلم فداکاری که در ایام جوانی بی توجه به جذابیت و فریبندگی دنیا ، برای نجات جان هم  نوعان خود تلاش کرد و جان به جان آفرین تسلیم نمود ، باشد که این اقدام ارزنده و شجاعت بی نظیر این عزیز سفر کرده الگو وسرلوحه کاری همه ما در سال 1395 باشد و فراموش نکنیم که در سال جدید شروعمان با یادونام خدا و خاطره شجاعت معلم فداکاری بوده است که به همه درس شجاعت بی منت و احترام به سایر همونوعان را همچون سالهای دفاع مقدس داد و یادآوری نمود.

 

باشد که این اقدام نیک و ارزنده مرحوم بر ای جامعه دانش آموزی کشور و استان سیستان وبلوچستان درسی ماندگار و آموزنده بوده و آنها فراموش نکنند که این معلم فداکار بی هیچ اندیشه و محاسبه ای فقط و فقط برای کمک به همنوعانش تلاش کرده است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است