منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۹
شناسه خبر: 345347
گروه :خبر
IMG_7302

امام جمعه کیش شجاعت، عدالت، انصاف، انتقال واقعیت، شفافیت، دوری از غرض ورزی را از ویژگی های خبرنگاران دانست و گفت: جایی که مصلحت عمومی است باید خبرها گفته شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام حسن علیدادی در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار با گرامی داشت شهید عرصه خبر شهید صارمی و با اشاره به اینکه خبرنگاری حرفه ای عالمانه، با ظرافت، تخصصی، پیچیده و پیشرفته است گفت: عرصه خبرنگاری، عرصه جهاد و مبارزه است. عرصه ای که در آن گذشتن از پل آبرو و شهادت و برخی محدودیت ها با آن عجین شده است.

وی با بیان اینکه برای خبرنگار حوزه ممنوعه وجود ندارد شجاعت را لازمه حرفه خبرنگاری دانست و افزود: شجاعت یکی از فاکتورهای اصلی خبرنگار موفق است. برای خبرنگار حوزه ممنوعه وجود ندارد زیرا در راستای پاسخ به سوالات مردم فعالیت می کند.

امام جمعه کیش عدالت محوری و مصلحت اندیشی در ارائه اخبار و بیان واقعیت ها با شفافیت کامل را از دیگر ویژگی های خبرنگاران عنوان کرد و افزود: خبرنگاران خود به خوبی واقفند که چه زمانی، چه اخباری را به اطلاع مردم برسانند و مصلحت جامعه را در نظر می گیرند. پس جایی که مصلحت عمومی است باید خبرها گفته شود.

وی با اشاره به جایگاه ویژه و والای خبرنگاران در جامعه و از دیدگاه دین مبین اسلام تاکید کرد: جایگاه خبری از ابتدای آفرینش با ارسال اخبار ار سوی خود به پیامبران خود آغاز شد. خداوند به واسطه پیامبران خود اخبار گذشتگان، حال و آینده را برای هدایت مردم بازگو کرد.

نماینده ولی فقیه در کیش با بیان اینکه ابعاد روحی انسان دارای دو بخش احساسات و عواطف و عقلانیت است گفت: خبرنگاران با هر دو بخش احساسات و عقلانیت انسان در ارتباط بوده و با اطلاعات خود هم احساس انسانی و هم عقل و اندیشه انسان را تحریک می کنند.

وی با اشاره به حساسیت قلم و نوشته های خبرنگار اظهار کرد: جریان خبرنگاری گاه به دانشگاه و فرهنگ تبدیل شده و انسان را به جایگاهی بلند مرتبه سوق داده و موجب رشد، تعالی و تربیت انسان و جامعه می شود.

حجت الاسلام علیدادی با تاکید بر ارزش جایگاه ویژه خبرنگار در جامعه تصریح کرد: جایگاه خبرنگار نیاز به توضیح جدی در محافل اجتماعی و جامعه دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز خرسندی از اینکه در جزیره کیش جایگاه خبرنگاری میان بانوان و آقایان به نسبت مساوی تقسیم شده توسعه و رونق همه جانبه جزیره کیش را در گرو همراهی و همکاری اصحاب رسانه، مسئولان و مردم در کناریکدیگر دانست.

امام جمعه کیش افزود: کیش جزیره نیز مانند هر شهر و سرزمین دیگری علاوه بر زیبایی ها دارای نقص هایی است که باید با همکاری تمام مردم و نهادهای دولتی و خصوصی برطرف شود.

وی با تاکید بر اینکه نقص ها و کاستی های موجود می تواند با تلاش تبدیل به رشد و تعالی شود بیان کرد: اگر بخواهیم کیش توسعه یافته شود باید همه تلاش کنیم و در این عرصه یکی از ارکان توسعه و رونق جزیره کیش رسانه ها هستند.

این مقام مسئول در کیش تاکید کرد: رسانه ها رکن توسعه هستند و می توانند با تحلیل و تفسیر صحیح اخبار به درستی به ضعف و قوت های کیش پرداخته و در راستای از میان رفتن ضعف ها و تقویت قوت ها مسئولان را یاری کنند.

وی ادامه داد: خبرنگاران با نگاه دلسوزانه می توانند در کنار مردم و مسئولان و هدایت افکار عمومی گام های اساسی در توسعه کیش بردارند.

امام جمعه کیش همچنین با گلایه از اصحاب رسانه کیش در نداشتن یک تشکل منسجم گفت: چرا ایجاد تشکل نمی کنید. در این صورت می توانید از مسئولان درخواست کنید تا در میان شما حضور یافته و به سوالات پاسخ دهند.

حجت الاسلام علیدادی تاکید کرد: سهم شما در جامعه به اندازه جایگاهتان والاست. باید با ایجاد یک تشکل از حمایت های لازم برخوردار شوید.

در این نشست خبرنگاران حاضر به بیان برخی از مشکلات خود در عرصه خبر و اطلاع رسانی پرداختند.

نبود یک نهاد حمایتی و تشکل مطبوعاتی، پوشش بیمه خبرنگاران، کمبود امکانات مالی و اداری، پاسخگو نبودن برخی از مسئولان در نهادهای و ارگان های مختلف به مطالبات مردمی، مثبت اندیشی مسئولان به خبرنگاران در خصوص پاسخ به مطالبات مردمی، تعامل بیشتر مسئولان و اصحاب رسانه، توجه به نقش و جایگاه خبرنگاران در جزیره کیش از جمله درخواست های خبرنگاران در این جلسه بود که به اطلاع امام جمعه کیش رسید.

در پایان مراسم با اهدا لوح و هدایایی از سوی دفتر امام جمعه از خبرنگاران جزیره کیش تقدیر شد.

دیدار اصحاب رسانه با امام جمعه کیش به مناسبت روز خبرنگار در دفتر امام جمعه کیش برگزار شد.

17 مرداد سالروز شهادت خبرنگار جمهوری اسلامی ایران شهید صارمی به دست طالبان در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز خبرنگار برگزیده شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر