منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۷
شناسه خبر: 367854
گروه :خبر
img_1687

فرماندار شهرستان سیریک گفت: همه شترهای سرگردان با هدف ساماندهی و مقابله با کاهش حوادث و تلفات جاده ای در سطح شهرستان سیریک جمع آوری می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، میر مرسل ایزدی پور، فرماندار شهرستان سیریک در جلسه ساماندهی شتران شهرستان سیریک اظهار کرد: در راستای برقراری امنیت جاده ای و حفاظت از جان و مال مردم  به علت برخورد با شتران سرگردان و اهمیت موضوع با مصوبه جلسه شورای تامین شهرستان و حکم مقام قضایی از 14 روز دیگر در سطح شهرستان تمام شتران سرگردان حاشیه خیابان های سطح شهرها و روستاها  جمع آوری و به کشتارگاه فرستاده می شود.

وی افزود: در سطح شهرستان بیش از 5 هزار نفر شتر وجود دارد و شهرستان سیریک به لحاظ تعداد و موقعیت پرورش شتر یکی از  شهرستان های مهم استان و حتی کشو ر است.

ایزدی پور اظهار کرد: در راستای توجه به صنعت شترداری ، زیر ساخت ها ی شترداری ،و حمایت از ظرفیت ها و قابلیت های صنعت شترداری و مقابله با آسیب ها و کمبودها ی صنعت شترداری جشنواره ملی شتر در تاریخ 4 و 5 بهمن ماه در شهرستان سیریک برگزار می شود.

فرماندار شهرستان سیریک بیان کرد: صنعت شتر دارای در شهرستان به لحاظ برخورداری از موقعیت بسیار مناسب و مساعد پرورش دارای مزیت های اقتصادی فراوان است ولی متاسفانه در سال های اخیر رها سازی و سرگردانی آنها معضلاتی را برای مردم فراهم کرده است.

ایزدی پور خاطرنشان کرد: با توجه به حوادث جاده ای ناگواری برای مردم و بسیاری از مسافران و میهمانان در شهرستان و علی رغم برگزاری جلسات متعدد با شترداران به منظور ساماندهی و کنترل شتران و استفاده از ظرفیت های ائمه جمعه و جماعت ،شوراهای اسلامی و دهیاران جهت کنترل برگزار شده که متاسفانه از سوی شترداران رعایت نشده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک یادآور شد: شتر دارای مزیت های فراوانی است و صنعت شتر داری طی سال های اخیر به عنوان یکی از پر سودترین بخش های دامداری در کشور مورد توجه بیشتر قرار گرفته است این حیوان به دلیل شرایط خاص فیزیکی برای زندگی در شرایط سخت آماده است و با توجه به وضعیت خشکسالی در کشور و شهرستان پرورش و جایگزینی این حیوان دارای ارزش اقتصادی فراوانی است .

وی تصریح کرد: این حیوان با کمترین هزینه ممکن برای نگهداری به دلیل دستگاه خاص گوارشی منحصر به فرد بی ارزشترین گیاهان را از لحاظ تغذیه ای تبدیل به سلولز و انرژی می کند و این درحالی است که در شرایط کم آبی  این حیوان تا مدتها هیچ نیازی به آب ندارد و  شهرستان سیریک  یکی از مناطق مستعد  پرورش شتر است.

ایزدی پور خاطرنشان کرد: شهرستان سیریک به علت برخورداری از شرایط و موقعیت بسیار مساعد برای پرورش صنعت شترداری قابلیت و پتانسل تبدیل شدن به قطب پرورش گوشت و شیر  شتر با صنعتی کردن و مدیریت برخوردار است و امروز متاسفانه بی نظمی و سرگردانی برخی شترداران در شهرستان باعث بروز حوادث جاده ای برای مردم شده است.

انتهای پیام/ت

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
توقیف یک فروند شناور و کشف ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در کیش ذلت گاهی از جانب مسئولین به مردم کشور تحمیل می شود/ دولت باید به فکر چرخاندن چرخ های اقتصاد باشد از هنجار شکنی دانشگاه با اجرای موسیقی زنده تا برخورد توهین آمیز با مسئول بسیج علوم پزشکی قاچاق کالا مرکب مرگ جوان سلامگو در محورحسنلنگی-بندرعباس شد رزمایش بیست هزار نفری مدافع حرم در هرمزگان برگزار می شود تکیه بر توان داخلی رمز موفقیت در عرصه دفاع است/ تعهدات بین المللی ابزاری برای حفظ منافع کشورهای زورگوست تردد بیش از ۴۰۰هزار خودور سنگین در محور بندر شهید رجایی به بندرعباس ولایت فقیه استمرار حرکت انبیاست /انتهای لیبرالیسم آزادی اخلاقی و اجتماعی است/ مذاکرات،دستاورد شهدای هسته ای را از چنگمان درآورد سواحل مکران ما را به چهارگوشه جهان وصل می کند/ احداث بزرگترین موج شکن کشور در جاسک توسط ارتش درمان به موقع ایدزعامل مهم کنترل بیماری در جامعه است / وجود ۱۰۰ هزار فرد مبتلا به ویروس ایدز ناشناس در کشور