منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۴ - ۹:۳۵
شناسه خبر: 199356
گروه :خبر
IMAGE635673985134081250-1-300x200
 

امام جمعه موقت بندرعباس:

شب قدر احیاء سنت الهی است

امام جمعه موقت بندرعباس گفت: اجرای سنت های الهی در شب قدر بهترین اعمال در ماه رمضان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، حجت الاسلام فروزان نژاد امام جمعه موقت بندرعباس در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده  با بیان اینکه شناسنامه ماه رمضان “قرآن” است افزود: ماه رمضان با قرآن شناخته شده است نه با روزه و ما باید در این ماه بیش از هر کتاب و مجله ای و دعایی با قرآن همراه باشیم .

 

امام جمعه موقت بندرعباس  با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان ماهی است که در آن زمینه های خفته درطول سال در این ماه زنده می شود تصریح کرد : ما باید از ظرفیت بیداری مردم و عشق مردم به ماه رمضان و به عبادت و ایثار و انفاق استفاده بکنیم.

 

وی بیان داشت : یکی از آداب بهشت این است که : لا یسمعون فیها لغوا و لا تاثیما الا قیلا سلاما سلاما در آنجا هیچ حرف لغو و بیهوده ای نشنوند و بر یکدیگر گناهی نبندند جز تحیت و احترام به هم نگویند و نشنوند و اگر غیر از این باشد از سر سفره الهی ، از مهمانی خداوند ، از بهشت خداوند دور می شود.

 

رییس ستاد اقامه نماز هرمزگان، با بیان اینکه انتظار می رود به هر تعدای که مساجد در آن شهر است به همان تعداد جلسات تفسیر قرآن هم باشیم تصریح کرد : در جای جای این استان برای احیای قرآن رو به تفسیر قرآن بیاوریم از روحانیون تقاضا کنیم که علاوه بر اینکه جلسات رو داریم در کنار آن تلاوت قران؛ تفسیر قران هم تقاضا کنیم که به طور مستمر در مساجد و حسینیه ها باشد.

 

وی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری گفت: ماه رمضان در هر سال قطعه ای از بهشت است که خداوند در جهنم سوزان دنیای مادی ، آن را وارد می کند و به ما فرصت می دهد که خودمان را بر سر این سفره الهی در در این ماه وارد بهشت کنیم حال که وارد این بهشت شدیم باید آداب بهشت را رعایت کنیم.

 

حجت الاسلام فروزان نژاد اضافه کرد : مشخصه دیگر قران که درماه رمضان نازل شده است شب  قدر است و شب قدر مقدرات هر ملتی هر انسانی رقم می خورد.

 

امام جمعه موقت بندرعباس، افزود: بهترین روزها و شب های سال دهه آخر ماه رمضان مخصوصا شب قدر است و شب قدر شب ولایت است ، شب نزول قرآن، شب نزول ملائکه بر امام زمان علیه السلام و شب مقدرات است و شبی که از هزار ماه زندگی انسان برتر است« خیر من الف شهر» یعنی انسان در هزار ماه هر چه خیر و برکت کسب کند در شب قدر بهتر از آن را کسب می کند.

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است