منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۰
شناسه خبر: 323401
گروه :خبر
13940618000730_PhotoA

یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه هجوم فرهنگی در عصر ما در همه تاریخ بی‌سابقه است ابراز کرد: ماهواره‌ها و شبکه‌های اجتماعی به جز بخش کوچکی از آنها تبدیل به لجن‌زار متعفنی شده‌اند و بر جامعه تاثیر می‌گذارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای شورای فرهنگی ستاد وزارت کشور و استانداری‌ها که در مدرسه علمیه امام سجاد(ع) برگزار شد گفت: مسائل فرهنگی از مسائل سیاسی و اقتصادی جدا نیستند و نابسامانی در آنها حتی می‌تواند مایه ایجاد نابسامانی در امور نظامی شود.

وی افزود: جدا دانستن فرهنگ از سیاست و اقتصاد اشتباه است و اصلاح فرهنگ باعث اصلاح همه امور خواهد شد.

این مرجع تقلید تاکید کرد: اگر یک تاجر انسان باایمانی باشد احتکار، رانت‌خواری، پول‌شویی و قاچاق نمی‌کند.

وی با بیان اینکه هجمه فرهنگی در عصر ما در طول تاریخ بی‌سابقه است ابراز کرد: ماهواره‌ها و شبکه‌های اجتماعی به جز بخش کوچکی از آنها تبدیل به لجن‌زار متعفنی شده‌اند و بر جامعه تاثیر می‌گذارند.

این مرجع تقلید ادامه داد: جوانی که در خط مقدم جبهه حضور می‌یابد و برای ما جانفشانی می‌کند شب پیش از آن در سنگر زیارت‌عاشورا می‌خوانده است.

وی با بیان اینکه دشمن با تهاجم فرهنگی می‌خواهد ما را از درون تهی کند تصریح کرد: دشمن در وهله نخست می‌خواهد ما را از درون تهی کند و سپس بر ما مسلط شود به همین دلیل مسؤولان باید برنامه منسجمی را با همکاری جمعی از روحانیون، روان‌شناسان و جامعه‌شناسان برای رویارویی با آسیب‌های فرهنگی فراهم کنند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به برنامه‌های شورای فرهنگی ستاد وزارت کشور ابراز کرد: برنامه‌هایی همچون ترویج نماز و قرآن بسیار خوب هستند اما جامعه نیاز به یک برنامه جامع دارد و تصور من این است که هنوز کار جامعی در این زمینه انجام نشده است.

وی تاکید کرد: حوزه علمیه ظرفیت بزرگی است و خدماتش را رایگان ارائه می‌دهد بنابر این شورای فرهنگی ستاد وزارت کشور باید از حوزه کمک بگیرد.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: وجود 400 مرکز پژوهشی در قم سفره آماده‌ای است که باید از آن بهره برد.

وی با بیان اینکه باید از ابرازهای فرهنگی مختلف استفاده کرد گفت: فیلم، نمایشنامه، جلسات هم‌اندیشی، مصاحبه، منبر و بسیاری از برنامه‌های دیگر امور تاثیرگذاری هستند که باید در راه فرهنگ اسلامی از آنها استفاده کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه امروز حجاب به یک مسأله سیاسی تبدیل شده است گفت: غرب می‌گوید اگر ما بتوانیم حجاب را از سر زنان ایرانی برداریم، 50 درصد نظام را تخریب کرده‌ایم.

وی افزود: هنگامی که ما بر سر مسؤولان اروپایی که به ایران می‌آیند حجاب می‌پوشانیم خودمان نیز باید این امر را در نهادهای دولتی رعایت کنیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است