منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۶
شناسه خبر: 235798
گروه :خبر
IMG-20151031-WA0027

یک هنرمند مینابی گفت : تعهد، شایستگی و مردمی بودن مهمترین مولفه هنرمندان در میناب است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، یعقوب یزدان پناه بازیگر تئاتر شهرستان میناب در گفت و گو با خبرنگار فرهنگ کده اظهار داشت:هنر مجموعه استعدادهای فرد یا افراد در زمینه های هنری خاص و ویژه است که می تواند تئاتر، موسیقی، شعر و یا دیگر امور باشد.

 

 

وی افزود : به نظر من همین می تواند یک تفاوتی باشد بین این افراد با کسانی که از داشتن این نوع استعدادها محروم هستند و همین داشتن پسوند (هنرمندی)خود نشانه ای برای این تفاوت است.

 

 

این بازیگر تئاتر در ادامه بیان کرد :کار هنری در ارتباط با دیگران می تواند قوی و یا ضعیف باشد به عنوان مثال همان طور که تشویق پدرو مادر باعث میل و شوق فرزند برای درس خواندن و پیشرفت بیشتر می شود به همان میزان تشویقی که هنرمند ازسوی افراد جامعه می شود باعث پیشرفت هنرمند وکار هنری وی می شود، کما اینکه اگر این قضیه برعکس عمل کند باعث تضعیف هنرمند و هنر خواهد شد چون وقتی ازطرف مردم جامعه هنرمند تشویق نشود و برای اون و هنرش ارزش قائل نشوند شوق و اشتیاقش را از دست می دهد که باعث ضربه خوردن هنر و وارد شدن خسارت جبران ناپذیری بر پیکره هنر می شود.

 

 

یزدان پناه ادامه داد :من خودم بیشتر در زمینه تئاتر و شعر فعالیت دارم و از وجود افرادی بهره مند هستم که من را تشویق می کنند و این باعث افزایش میل و رغبتم به امور هنری شده است و البته افرادی را هم می شناسم که به دلیل بی اهمیتی اطرافیان هنر را رها کرده و چند سالی است که دیگر سراغ هنر نمی رود.

 

 

وی بیان کرد : فعالیت هنری به ویژه تئاتر فرهنک، آداب و رسوم، تاریخ و باور مردم را حکایت می کند که با آن می توان جامعه و افراد دیگر را با جامعه و فرهنگ ما آشنا کند.

 

این هنرمند در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت شناسایی و کشف هنرمندان جوان و حمایت از این قشر، اظهار داشت:جای بسی خوشحالی است که میناب و روستاها و مناطق مختلف این شهر از داشتن نعمت”هنرمندان”بهرمند است و این در حالی است که با تلاش های صورت گرفته طی چند سال اخیر نام میناب در بخش های مختلف حوزه فرهنگ و هنر کشور درخشیده است.

 

 

یزدان پناه تعهد، شایستگی و مردمی بودن را مهمترین مولفه هنرمندان در میناب ذکر کرد و گفت:شهرستان میناب هنرمندان جوان، خلاق و مستعد فراوانی دارد.

 

 

این هنرمند در ادامه با ذکر این مطلب که برخی بر این باور هستند که کارهنری به شهرهای بزرگ اختصاص دارد، به فعالیت هنری خود اشاره کرد و گفت:بازیگری در تئاتر را از دوران نوجوانی و در کارهای مذهبی و عاشورایی مهرداد ذاکری در کانون فرهنگی تبلیغی سیدالشهدا گورزانگ میناب آغاز کرده ام.

 

 

وی در ادامه افزود:این تفکر به شدت غلط است و می بایست آن را از ذهن خود پاک کرد، چرا که هنرمندانی از دل همین روستاها هستندکه از استعدادهای ویژه ای برخوردار می باشند.

 

 

این بازیگر تئاتر بیان کرد:به جرات می توان گفت افراد تأثیرگذار در حوزه فرهنگ و هنر و ترویج آن می توانند سطح کیفی فرهنگ و هنر مناطق را افزایش دهند.

 

 

وی همچنین به فعالیت برخی هنرمندان جوان در سطح روستاها اشاره کرد و گفت:هنرمندی که از دل روستا بیرون می آید بیشتر با فرهنگ، آداب و رسوم، اخلاق، پیشینه و باور مردم مناطق آشنایی دارد و می تواند در زمینه های مختلف هنری به ویژه تئاتر، شعر و ادبیات تأثیرگذارباشد و اطلاعات بیشتری را در این زمینه ها به دیگر افراد جامعه منتقل کند.

 

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است