منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۱۲
شناسه خبر: 225849
گروه :خبر
IMG_0027

امام جمعه شهرستان حاجی آباد گفت: غدیر روز به خلافت رسیدن شایسته ترین فرد در اجتماع برای حکومت اسلامی بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پیارم حاجی آباد، حجت الاسلام مختاری در مراسم بازسازی واقعه غدیر اظهار داشت: غدیر ظاهرش کتمان نشد کسی نمی توانست غدیر را کتمان بکند صد هزار حاجی در حج المنا با پیامبر بودند و شاهد غدیر بودند و انها با امیر المومنین بیعت کردند و اولین نفری که با حضرت علی (ع) بیعت کرد خلیفه دوم بود.

حجت الاسلام مختاری طی سخنانی افزود: در تاریخ اسلام واقعه ای به عظمت واقعه غدیر نداریم و اگر این پیغام بزرگ الهی به مردم ابلاغ نمی شد به تعبیر قران کریم دین کامل نبود.

مختاری در ادامه بیان داشت: اتفاقی که بعد از واقعه غدیر افتاد کتمان ظاهر غدیر نیست بکه کتمان واقعیت غدیر است، حقیقت غدیر انقدر زیبا و دلنواز بود که اگر امروز حقیقت غدیر شفاف در اختیار جامعه قرار بگیرد مسلمان و غیر مسلمان با آغوش باز ان را می پذیرند.

امام جمعه شهرستان یادآور شد: دو بخش از حقیقت غدیر کتمان شده است یکی دست بردن درمعنای الفاظ واقعه غدیر گفتند این بحث ولایتی که پیامبر مطرح کردند من کنت مولا فهذا علی مولا این به معنای دوستی است هزارو یک نشانه وجود دارد که این به معنای دوستی نیست و به معنای حکومت است.

وی ادامه داد: نکته دوم مگه زن و مرد اهل غدیر با حضرت علی بیعت نکردند مگه اولین نفر خلیفه دوم بیعت نکرد بیعت مال چی است کجای عالم سراغ دارید برای دوستی با کسی بیعت کنند، بیعت برای حکومت است، اما حقیقتی که از غدیر کتمان شد غدیر روز به خلافت رسیدن داماد پیامبر و شوهر حضرت زهرا، کسی که از ابتدا همراه پیامبر خدا بود نبود، بلکه غدیر روز به خلافت رسیدن شایسته ترین فرد در اجتماع برای حکومت اسلامی بود، کدوم عقل در مقابلش می ایستد، امروزهم هر متفکری در عالم هر صاحب عقلی در عالم اگر بخواهند جایی شخصی را به حکومت معرفی بکنند اول خصوصیتی که باید این شخص داشته باشد دانایی است که بتواند برمردم حاکم باشد کی از علی دانا تر در مقابل علم و دانایی علی دوست و دشمن بر سرعلی سرتعظم فرود اوردند.

فرمانده ناحیه حاجی آباد گفت: واقعه غدیر، سند مذهب تشیع است

در ادامه فرمانده ناحیه حاجی آباد گفت: واقعه غدیر سند مذهب تشیع است و باید با بهره‌گیری از تمامی پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های فرهنگی، این مهم را برای اقشار مختلف جامعه تبیین کنیم.

 

 

IMG_0008

 

حجت امیری کیا  در مراسم بازسازی واقعه غدیر در حاجی آباد  اظهار داشت: غدیر از وقایع مهم تاریخ اسلام است و همه ما باید برای پاسداشت این واقعه مهم تاریخی تلاش کنیم.

 

وی افزود: هر مذهب و آئینی برای معرفی و اثبات حقانیت خود سندی دارد و سند حقانیت مذهب شیعه در طول تاریخ، واقعه بزرگ غدیر است.

 

 

سرگرد امیری کیا  خاطرنشان کرد: واقعه غدیر سنگ بنای امامت و ولایت و از بدو وقوع به روش‌های مختلف به نسل‌های بعدی منتقل شده است و امروز ما وظیفه سنگین بیان این واقعه بزرگ اسلام را برای نسل حاضر و انتقال به نسل‌های بعد به عهده داریم.

 

 

مردانلو بیان داشت: بازسازی واقعه غدیر به زبان هنری اقدام ارزشمندی است که در سال‌های اخیر آغاز شده و اثرات مثبت فراوانی در جامعه داشته است.

 

انتهای پیام /س

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است