منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۰
شناسه خبر: 255018
گروه :خبر
n00461475-b

شیخ ابراهیم زکزاکی یکی از شاگردان امام خمینی(ره) است که به خوبی وظیفه شاگردی خود را در ادامه راه استادش انجام داد.

به گزارش سرویس وبگردی شبکه اطلاع رسانی هرمز کشورنیجریه با جمعیتی بالغ بر 150 میلیون نفر یکی از پرجمعیت ترین کشور های آفریقایی است که نیمی از مردم این کشور مذهب مسیحی و نیمی دیگر سنی مذهبند که بیشتر آنها سنی مالکی هسنتد.

ولی در سال 1980 تا 1995 گرایش مسلمانان سنی به شیعه روزهای اوج  خود را با فعالیت های مردی که خود سنی مالکی بود آغاز کرد.

شیخ ابراهیم زکزاکی برای اولین بار در پاریس با امام خمینی(ره) دیدار کرد و زمانی که دانشجوی رشته اقتصاد دانشگاه زاریا بود در سمت معاون دبیرکل دانشجویان مسلمان آفریقا به ایران آمد و با رهبر ایران دیدار کرد.

این دیدار سرآغاز عشق و علاقه شیخ ابراهیم به مذهب شیعه شد که بعد از روی آوردن به مذهب شیعه فعالیت های تبلیغاتی خود را در همان سال به عنوان شاگرد امام خمینی(ره) آغاز کرد.

شیخ زکزاکی علاقه عجیبی به کشور ایران و رهبر کبیر انقلاب داشت وتوانست با رهنمود های امام خمینی(ره) نیجریه را به پرجمعیت ترین کشور شیعه نشین آفریقایی تبدیل کند بطوری که بنا به آخرین آمار منتشر شده نزدیک به 12 میلیون نفر از مردم این کشور به مذهب شیعه روی آوردند.

شیعیان نیجریه بیش از هر جای دیگر متأثر از ایران هستند و به صورت بارز تصاویر رهبران و مراجع تقلید شیعه ایرانی را در حسینیه‌ها و مساجد و مجالس خود نصب می‌کنند.

این فعالیت شیخ زکزاکی خاری بود در چشم دشمنان انقلاب اسلامی و به دنبال راهی برای جلوگیری از افزایش شمار شیعیان در این کشور بودند تا اینکه در تاریخ 22 آذر ماه 94 اتفاقی موجب اندوه مسلمانان جهان اسلام شد.

ارتش نیجریه با حمله به منزل شیخ زکزاکی علاوه بر به شهادت رساندن همسر و تنها پسر باقی مانده اش خود شیخ ابراهیم را دستگیر کردند و طبق آخرین آمار منتشره این روحانی عالی قدر جهان اسلام به طرز فجیعی مورد شکنجه قرار گرفته است وحال شیخ زکزاکی وخیم اعلام شده است.

در راه فعالیت انقلابی شیخ زکزاکی در نیجریه 3 فرزند خود را در راهپیمایی روز قدس سال 2014 تقدیم اسلام کرد و همچنین همسر و فرزند خود را نیز در حمله وحشیانه ارتش نیجریه به منزلش به شهادت رساندند.

در جریان این حمله، چندین عضو ارشد جنبش اسلامی نیجریه از جمله شیخ محمد توری، دکتر مصطفی سعید(به ترتیب معاون و پزشک شیخ زکزاکی) ابراهیم عثمان و جمی گلیما شهید شدند.

این حمله منتهی به خانه رهبر شیعیان نشد و کشتار شیعیان زاریا توسط ارتش نیجریه آغاز شد که طبق آمار قریب به یک هزار نفر از شیعیان به شهادت رسیدند که به قتل عام مسلمانان خوانده شد.

این کشتار بی رحمانه با نقشه ها و دلایل واهی عملی شد که اصلی ترین دلایل این کشتار را تلاش هواداران جنبش اسلامی نیجریه برای ترور رئیس ستاد ارتش نیجریه در منطقه زاریا اعلام کرده است که این ادعا توسط این جنبش رد شده است، برخی نیز بر این باورند که علت این حادثه برگزاری مراسم سالیانه اربعین توسط مسلمانان نیجریه در زاریا و شهرهای مختلف این کشور بوده است.

جهان اسلام در مفابل این اقدامات شیخ زکزاکی سر تعظیم در پیشگاه خداوند فرود آورد و بار دیگر به دشمنان اسلام نشان داد که روحیه انقلابی و انقلابی گری هنوز در جهان بیداد می کند.

براستی ما همه زکزاکی هستیم و دل و روحمان با این شیخ بزرگ جهان اسلام  یکی است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است