منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۳
شناسه خبر: 253119
گروه :خبر
13940227000693_PhotoA

شاه عربستان سعودی برای سومین بار با صدور ۱۲ بخشنامه، ترکیب کابینه کشورش را تغییر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «سلمان بن عبدالعزیز» شاه عربستان سعودی با صدور 12 بخشنامه، شماری از مسئولان دولتی این کشور را برکنار و جانشینان آنها را منصوب کرد.

 شاه عربستان روز جمعه (11 دسامبر) با صدور فرمانی، «عزام الدخلیل» وزیر آموزش را برکنار و «احمد العیسی» را به جای او منصوب کرد.

بر اساس این گزارش، سلمان بن عبدالعزیز همچنین «صالح الشهیب» معاون وزیر خدمات شهری را برکنار و «عبدالله ملفی» را در این سمت منصوب کرد.

این روزنامه عربستانی، مدعی شد که شاه عربستان با درخواست العیسی و الشهیب برای کناره گیری از سمت‌هایشان موافقت کرد.

شاه عربستان همچنین «علی الغفیض» رئیس موسسه آموزش فنی و حرفه‌ای را برکنار و «احمد الفهید» را به جای او منصوب کرد. «توفیق السدیری» نیز به عنوان معاون وزیر اوقاف و امور اسلامی در امور مساجد، ارشاد و تبلیغات منصوب شد.

شاه عربستان همچنین علاوه بر تعیین سه عضو در مجلس شورای این کشور برای مدت زمان باقی مانده از دوره جاری، «جمعان بن رقوش» را به ریاست دانشگاه «نایف» منصوب کرد.

شاه عربستان «عزام الدخیل» وزیر سابق آموزش را به  عنوان مستشار دیوان پادشاهی در سمت وزیر، «محمد العمیل» را به عنوان دبیر کل کمیته عمومی شورای وزیران و «سعود القحطانی» را نیز به عنوان مستشار دیوان پادشاهی منصوب کرد.

این گزارش حاکی است که به موجب 12 فرمان روز گذشته شاه عربستان سعودی، شمار دیگری از مسئولان دولتی برکنار شده و افراد دیگری به جای آنها منصوب شدند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است