منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۰
شناسه خبر: 363711
گروه :خبر
4986691_332

بیشترین حوادث جاده ای استان هرمزگان به دلیل سرعت غیرمجاز، بی‌توجهی به مقابل، خواب‌آلودگی و سبقت غیرمجاز می باشد که در مهر ماه سال جاری 131 فقره تصادف منجر به جرح و 28 فقره تصادف منجر به فوت در هرمزگان رقم خورده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛راهها به عنوان یکی از اصلی ترین شاخصه های توسعه و مهمترین زیربناها و زیرساختهای لازم برای پیشرفت جوامع در ابعاد گوناگون بویژه از جنبه های اقتصادی مطرح می باشندو اهمیت راهداری و حفظ راهها در شرایط مناسب و مطلوب بوضوح آشکار می گردد.

براساس آمارهای موجود در ایران تقریبا 90 درصد سفرهای مردم ایران از طریق جاده و به صورت زمینی استاین امر موجب شده تا با حجم بالای سفرهای زمینی، آمار تصادفات متعدد در کشور به دفعات برابر با کشته‌های یک زلزله مهیب است.

گرایش به استفاده از وسایط نقلیه و افزایش سفر در کنار رشد ناموزون محورهای مواصلاتی و نبود امکان رقابت دیگر راه‌های مسافرت از جمله مسافرت ریلی و هوایی با مسافرت زمینی، امکان تصادف نیز همواره وجود دارد  و میزان تصادفات در جاده‌های کشور  همچنان از استانداردهای جهانی بالاتر است.

اصولا  تمام جاده‌ها نقاطی به دلایل مختلفی مانند  از پیچ‌های تند و خطرناک، عمر زیاد جاده و خطر ریزش کوه یا غیره  به عنوان نقاط حادثه‌خیز مطرح و معروف شده‌اند که رانندگان با رعایت نکاتایمنی،  سرعت مجاز و فاصله مجاز سفر بی خطری رابرای خود رقم بزنند.

استان هرمزگان با 12هزارو 876 کیلومتر راه اصلی وروستایی این استان را نماد حمل ونقلی و تحرک، پویایی و در واقع موتور توسعه وپایتخت وشاهرگ اقتصاد اصلی ومهم کشوراست.

طبق گزارشات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان در مهر ماه سال جاری   8 میلیون و 184 هزارو 57 تردد در محورهای مواصلاتی استان صورت گرفته که  30 درصد از کل ترددها مربوط به وسایل نقلیه سنگین بوده که بیشترین حجم تردد در محور ترانزیتی بندر شهید رجایی به بندرعباس صورت گرفته است.

عباسزاده، ،رئیس پلیس راه حاجی آباد با بیان اینکه جاده حاجی اباد -بندرعباس جاده ترانزیتی و پرتردد استان است که میزان تصادف در این نقاط بالاست، اظهار کرد: راننده های خسته، خواب آلود، معتاد و غیرمسئول که عدم مهارت کافی‌شان در کنترل وسیله نقلیه خانواده های زیادی را داغدار می کند.

وی با اشاره به اینکه اعتیاد در بین راننده ها بیداد می کند و سالی یک بار تست اعتیاد از رانندگان انجام می شود،افزود: تعداد زیادی از رانندگانی که دچار سوانح رانندگی شده‌اند برای بیش از ۱۰ ساعت پیاپی رانندگی کرده بودند، در واقع علت اصلی خواب‌آلودگی‌های زمان رانندگی، کم بودن ساعات خواب و بی‌خوابی‌های زیاد پیش از رانندگی است.

براین اساس بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی مجاز  می باشد که  10 درصد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان فاصله طولی مجاز بین دو خودرو را رعایت نکرده اند و محور بندرشهید رجائی-بندرعباس رکوردار  بیشترین تخلف است همچنین 14 درصد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان سرعت مجاز را رعایت نکرده اند و بیشترین تخلف عدم رعایت سرعت مجاز مربوط به محور دشت امام- فین به ثبت رسیدهاست.

بیشترین حوادث به ویژه حوادث منجر به فوت در این استان پرتردد هرمزگان به دلیل سرعت غیرمجاز، بی‌توجهی به مقابل، خواب‌آلودگی و سبقت غیرمجاز می باشد که در مهر ماه سال جاری 131 فقره تصادف منجر به جرح و 28 فقره تصادف منجر به فوت در هرمزگان رقم خورده است.

علی اسفندانی، رئیس پلیس راه هرمزگان از شناسایی 69 مقطع حادثه‌خیز در محورهای مواصلاتی استان هرمزگان خبر داد و گفت: راه‌های هرمزگان علاوه بر ترددهای درون استانی بار تردد عبوری از دیگر استان‌های کشور و علاوه بر این بار تردد به بنادر بزرگ استان را نیز در خود جای داده‌اند که این امر موجب شده تا که کار اصلاح و یا آشکارسازی آن با همکاری دستگاه‌های مسؤول آغاز شود.

 

 

انتهای پیام/م

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است