منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۰
شناسه خبر: 301504
گروه :خبر
13920924000258_PhotoA

قیمت نفت به دنبال بهانه‌تراشی عربستان و شانه‌خالی کردن این کشور از توافق برای کاهش تولید، قیمت نفت را در بازارهای جهانی کاهش داد و به 38.27 دلار در هر بشکه رساند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، قیمت نفت به دنبال کم‌رنگ شدن شانس توافق تولیدکنندگان خاورمیانه در مورد حفظ سطح تولید، کاهش یافت.

همچنین تولید بالای نفت آمریکا و نگرانی در مورد چشم‌انداز اقتصادی آسیا نیز سبب کاهش بیشتر قیمت‌ها شد.

بر اساس این گزارش، ایران پس از لغو تحریم‌ها در ماه ژانویه، به بازارهای جهانی نفت بازگشت و اعلام کرد به افزایش تولید و صادرات خود ادامه خواهد داد تا سهم خود از بازار پیش از تحریم‌ها را بازیابد.

کشورهای تولیدکننده نفت عضو اوپک نظیر عربستان و غیراوپک مانند روسیه چندی پیش توافق کردند که میزان تولید خود را در سطح ماه ژانویه حفظ کنند اما روسیه بر حق ایران بر افزایش تولید به مواجه با تحریم‌ها تاکید کرد.

اما هفته گذشته عربستان اعلام کرد در صورتی در این توافق شرکت می‌کنند که ایران نیز به آن بپیوندد.

بر این اساس، هر بشکه نفت خام آمریکا 49 سنت کاهش یافت و 36.30 دلار فروخته شد. نفت برنت نیز با 40 سنت کاهش 38.27 دلار در هر بشکه معامله شد.

یکی از عواملی که نگرانی در مورد  فزونی عرضه را تشدید کرده است، تولید بالای آمریکاست که علی‌رغم کاهش فعالیت‌های حفاری رخ داده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است