منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۹
شناسه خبر: 177861
گروه :خبر
IMG-20150406-WA0144

وحید قاسمی نژادگفت: هدفم بیشتر خنداندن مردم بوده و خواستم با شاد کردن مردم ، در زندگی ام کاری انجام داده باشم .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، وحیدقاسمی نژاد،  نویسنده و کارگردان و بازیگر بندرلنگه از سال ۶۸ اتفاقی بایه نوار کاست که کاری طنزاز مرحوم حیسن پناهی بودوارد عرصه هنری تئاتر شد.

تولید اولین نمایش “همه کاره بیکاره”، ” نمایش خط مرز نویسنده” به کارگردانی آقای آسودی” و”عملیات در منطقه ممنوعه ” در کارنامه هنری دارد.

قاسمی نژاد در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده گفت : کارهای نمایشی از قبیل ،« چوب بی صدا » « طعمه دروغ » « سازدهل » هم داشتم که به جشنواره “سوره” راه یافتند و نمایشنامه « چوب بی صدا » را به صورت کتاب درآوردم و سال ۸۷ به چاپ رسید.

قاسمی نژاد با اشاره به نمایش( پاپتی) و ( پیشگامان ) افزود : نمایش ( محسن پاپتی) را با حضور برخی دوستان تشکیل دادیم و نمایشی را با همین عنوان به روی صحنه بردیم که مرحوم محسن جعفری هم در این کار بازی کردند و اتفاقا بازیگری را از این نمایش شروع کردند.
وی ادامه داد: بخاطر مسائل شغلی ام تا سال ۸۵ کار تئاتر را کنار گذاشتم تا اینکه بعد از آن به کمک دوستم آقای فریدون گیلان فیلم داستانی«خونه خاله نی خونه خالو» را با نویسندگی خودم آغاز کردیم اما میان راه بودجه کم آوردیم و از آنجایی که هیچ یک از دستگاه های دولتی مارا باور نداشتند و همکاری نکردند ، به ناچار فیلم را نیمه کاره رها کردیم .

وی با بیان اینکه دوباره از سال ۹۱ به نمایش های طنز مناسبتی رو آوردم افزود : از ۹۱ که با جمعی از هنرمندان بندرلنگه و بندر کنگ گروه پیشگامان را تشکیل دادیم و مجموعه داستانی « غروب بادگیر » را در سه قسمت به نویسندگی و کارگردانی خودم و همت و تلاش دوستان ساختیم.

این هنرمند بندر لنگه اضافه کرد : در این کار هم شورای شهر با ما همکاری نکرد البته مردم شهر کنگ ما و کارهایمان را باور داشتند و همین باعث شد تا بعد از اتمام فیلم داستانی اولمان ، دوستان دیگر نیز به خودباوری برسند .
قاسمی نژاد گفت : بعد از کار « غروب بادگیر » ، فیلم داستانی به « رنگ گرگور » و مستند « برقع » را در دست تهیه داریم که در این کارهای دوم و سوم شهرداری و شورای شهر بندرکنگ ما را یاری کردند .

وی با اشاره به کارهای اخیرش خاطر نشان کرد : قبل از عید ۹۴ با کمک عوامل صمیمی و توانمند فیلم داستانی « به رنگ گرگور » را به پایان رساندیم که متأسفانه تدوینگر فیلم به رحمت خدا رفتند و فعلا کار به نمایش درنیامده است و البته از ابتدای سال ۹۴ و بعد از ایام فاطمیه مستند « برقع » را باکارگردانی خانم پرباره ( از هنرمندان بندر چارک ) و نویسندگی خودم شروع کردیم که اگر خداوند سلامتی دهد و مسؤولین حمایت کنند ان شاءالله به سرانجام خواهد رسید.

این هنرمند بندر لنگه تصریح کرد : قصد دارم چندتا از نمایشنامه هایم را به فیلمنامه تبدیل کنم و همچنین یک مجموعه داستانی کودکان به نام « وحید ،سعید » که به صورت شعر است،در دست دارم که امیدوارم به مرحله چاپ برسد .

قاسمی نژاد انتظارش از مسئولین در چند جمله ساده گفت و اضافه کرد : امیدوارم مسؤولین کمی بیشتر به فکر هنرمندان باشند ، دل هنرمند را نشکنند ، فکر کنم این انتظار زیادی نیست چون هنرمند علاوه بر حمایت مادی به همدلی و حمایت معنوی هم نیاز دارد .

وی هدف از انجام این چنین کارهای هنری گفت و افزود: هدفم بیشتر خنداندن مردم بوده و خواستم با شاد کردن مردم ، در زندگی ام کاری انجام داده باشم و اینکه خودم هم شاد شوم.
قاسمی نژاد به علاقمندان این عرصه هنری به ویژه جوانان گفت : نویسندگی را از یک جا شروع کنند حتی اگر شده از رویای شبانه رو بعد از و بیداری را روی صفحه بیاورند ، هرچند هم بی سر و ته باشد ، اینقدر بنویسند تا به آنها الهام شود ،بعضی وقت ها باید بنشینی و از خودت بنویسی و باید با هنر زندگی کرد نه اینکه ادا درآورد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است