منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰
شناسه خبر: 366497
گروه :خبر
144710908458

خانواده نیازمند بستکی به تازگی تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفته اند حامی آنها در اقدامی خیرخواهانه افزایش روحیه خودباوری را در این خانواده بوجود آورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، شهرستان بستک به علت حضور خیّران و نمایندگان آنها در سطح شهرستان، همیشه در بحث انفاق در سطح استان و حتی کشور زبانزد بوده است و انفاق هایی بسیاری را در عرصه های گوناگون عام المنفعه از جمله ساخت مسجد، مدرسه، آب انبار (برکه)، راه سازی و… انجام می دهند که بعضا مبالغ آن حتی چندین میلیارد تومان هم می باشد.

وجود  خیّران می تواند عاملی برای ایجاد انگیزه برای سایرین باشد تا در راه خیر قدم بردارند زیرا انجام کار خیر تنها برای اغنیاء نیست و بزرگان دین حتی خوش رویی با سایرین را صدقه دانسته اند.

علی عالمی پور مسئول اکرام ایتام کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) بستک در گفتگو با خبرنگار جهانگیریه گفت: یک خانواده یتیم سه نفری اهل روستای بامستان شهرستان بستک به تازگی تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفت که حامی آنها در اقدامی خیرخواهانه و برای ایجاد انگیزه کار و تلاش، تعداد سه مرغ و یک خروس به  این خانواده اهدا کرد که باعث خوشحالی فررندان یتیم این خانواده شد.

ارزش این اقدام خیرخواهانه این خیّر، افزایش روحیه خودباوری را در این خانواده به دنبال دارد که با نگهداری از طیور، به کار و تلاش عادت کرده و حس خود اتکایی در آنها افزایش پیدا می کند.

این نمونه ای بوده است که به ما نشان می دهد که حتی با مبلغی ناچیز هم می توان دل یتیمی را شاد کرد زیرا درباره اهمیت و ضرورت کمک به نیازمندان و توجه به امور آنان و برآورده ساختن نیازهایشان روایت های بسیاری نقل شده است که از جمله آنکه «هر کس شب با شکم سیر بخوابد در حالی که همسایه اش گرسنه باشد، مسلمان نیست.».

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت