منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۰
شناسه خبر: 241431
گروه :خبر
13940819000890_PhotoA

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت با اشاره به شائبه «گم شدن عمدی مدارک» استادان برای اخراج آنها از این دانشگاه گفت: انتظار می‌رود وزارت علوم کمیته‌ای برای بررسی وضعیت استادان جوان دانشگاه علم و صنعت و چگونگی برخورد غیرقانونی مسئولان با آنان تشکیل دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمد خلج امیر حسینی عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت درخصوص برخورد دوگانه و متناقض دانشگاه با اساتید جوان و پیمانی، اظهار داشت: پس از روی کار آمدن دولت جدید و تغییر مدیریت دانشگاه، این تصمیم در مسئولان دانشگاه گرفته شد که اساتیدی که در چند سال گذشته جذب  شدند باید بررسی مجدد شوند و تا حد امکان اخراج شوند.

وی افزود: اولین اقدامی که مسئولان امر در این خصوص انجام دادند ابلاغ آیین‌نامه‌ای از طرف ریاست دانشگاه آن هم خارج از روال قانونی و بدون عبور از هیأت جذب دانشگاه و تعیین شرایط جدید برای بررسی وضعیت اساتید و تمدید قرارداد آنها که بسیار سخت‌گیرانه و غیرمنصفانه بود.

خلج درخصوص جزئیات این آیین نامه گفت: برای مثال یکی از بندهای این آیین نامه این است که امتیاز تدریس اساتید تازه جذب شده و پیمانی باید بالاتر از متوسط دانشکده باشد، این در شرایطی است که استاد پیمانی که تازه جذب شده و نه دانشجوی دکترا و نه ارشد دارد باید مانند استادی که 20 سال سابقه دارد رقابت کند و بالاتر هم باشد.

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت با اشاره به اعتراض اساتید نسبت به آیین نامه جدید، گفت: رئیس دانشگاه در مقابل اعتراضات نتوانست از این آیین نامه دفاع کند و قول تغییر داد اما تا امروز خبری از تغییر این آیین نامه نیست که اولین نشانه بی‌صداقتی است.

وی در ادامه با بیان اینکه با این وجود برخی اساتید جوان توانستند از پس این آیین نامه بربیایند، گفت: اما متأسفانه مدیریت دانشگاه وارد موضوع جدیدی شد و از تابستان امسال شروع به بررسی موشکافانه تمام پرونده‌های اساتید جوان و تازه جذب شده کرد تا بتواند اشکالی در این پرونده‌ها بتراشد.

این استاد دانشگاه ادامه داد: خیلی از اشکالاتی که تراشیدن شکلی بوده بدین صورت که مثلاً فلان استاد نقض مدرک داشته است. البته دراین خصوص شائبه گم شدن عمدی مدارک نیز وجود دارد. برای مثال به یکی از اساتید گفته‌اند برگه مصاحبه عمومی‌تان در پرونده نیست درحالیکه شاهد‌های آن مصاحبه حضور دارند و می‌توانند شهادت دهند. ایرادات مدیرت دانشگاه با واقعیت تطابق ندارد.

خلج با بیان اینکه برخی ایرادات دانشگاه به اساتید ساده و قابل رفع است، گفت: برخی از این ایرادات به راحتی قابل حل است برای مثال عنوان می‌شود برخی امضاها پای برگه مصاحبه عمومی و علمی برخی اساتید صورت نگرفته که این مشکل قابل رفع است و البته این موارد تقصیر اساتید جذب شده نیست.

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت اضافه کرد: این درحالی است که مسئولان دانشگاه در این خصوص اعلام کردند که اگر نقصی وجود داشته باشد، این اساتید باید دوباره روند جذب را انجام دهند که این یک حرکت ناجوانمردانه است.

وی با انتقاد از صرف وقت زیاد مسئولان دانشگاه برای اشکال تراشیدن به پرونده‌های اساتید جوان، گفت: اگر آقایان به دنبال اصلاح هستند پس چرا همکاری نمی‌کنند؟ مسئولان دانشگاه با پیدا کردن کوچکترین اشکال، اولین جوابی که به اساتید جوان می‌دهند بجای تکمیل پرونده، اخراج است.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: البته در آخر تصمیم بر تمدید این اساتید شد اما با سفر رئیس دانشگاه به خارج، مسئولان دانشگاه بجای تمدید یکساله قرارداد، 6 ماهه قرارداد بستند. وقتی علت را جویا شدیم، گفتند که رئیس دستور داده و ما مأموریم و معذور! این اقدام باعث شد اساتید در بلاتکلیفی به سر ببرند.

خلج ادامه داد: الان حدود یکسال است که ذهن و فکر اساتید درگیر این موضوع است و این موضوع باعث شده فرصت تحقیق  پژوهش از دست برود که این وضعیت لطمه بزرگی به دانشگاه می‌زند. ادامه این وضعیت بجز ضربه زدن به وضعیت علمی دانشگاه، نتیجه دیگری نخواهد داشت.

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه حق‌کشی نسبت به برخی اساتید صورت می‌گیرد، گفت: با بعضی اساتید هم که تمدید قرار داد کرده‌اند، کلاس درسی برای تدریس به آنان نمی‌دهند، در جلسات گروه دعوت نمی شوند و دانشجوی ارشد و دکترا به آنها نمی‌دهند. این رفتار علاوه بر اینکه غیرقانونی است یک نوع ظلم و حق کشی است.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان دانشگاه به اساتید جوان کلاس نمی‌دهند، بجای آن استاد مدعو، بازنشسته و یا از دانشجویان دکترا استفاده می‌کنند. حتی یکی از دروس اصلی و پایه‌ای دانشکده را با حدود 60 دانشجو برگزار کردند درحالی که این کلاس باید با 30 دانشجو برگزار می شد.

این استاد دانشگاه در ادامه افزود: این وضعیت را در کنار اقدام دیگر دانشگاه بگذارید که برای برگرداندن یک استاد فعال در فتنه(که چند سال پیش حکمش تمدید نشد) حاضر شده است 100 میلیون تومان غرامت بدهد. آیا این دوگانگی و مدیریت در اعمال قانون نیست!

خلج با انتقاد از سیاست مسئولان دانشگاه در صرف هزینه و وقت زیاد برای اشکال تراشیدن در پرونده اساتید جوان، گفت: ما نگران وضعیت علمی دانشگاه هستیم از اینکه چرا وقت دانشگاه باید صرف مسائل خودساخته و حاشیه‌ای شود. وضعیت کنونی دانشگاه قطعا به جایگاه علمی دانشگاه ضربه می زند.

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت خطاب به وزارت علوم گفت: بنده از وزیر علوم می‌خواهم یک کمیته برای بررسی وضعیت اساتید جوان دانشگاه علم و صنعت و نحوه برخورد غیر قانونی مسئولان با آنان تشکیل دهد. مطمئن هستم که اگر چنین شود، مشکلات قابل حل خواهد بود و دانشگاه به حالت عادی خود برمی‌گردد.

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته هیچ کار عمرانی قابل توجهی در دانشگاه انجام نشده است، گفت: امسال اولین سالی است که درج امتیاز پژوهشی اساتید حدود 6 ماه طول کشیده است. رفتار مسئولان باعث ایجاد نوعی فضای 2قطبی بین دانشگاهیان شده و مسئولیت این وضعیت را مدیریت دانشگاه باید بپذیرد.

این استاد دانشگاه در پایان خاطرنشان کرد: خجالت می‌کشم که در دانشکده‌ای پا می‌گذارم که برخی اساتید آن اجازه تدریس ندارند و باید تنها در اتاقشان بنشینند و منتظر نامه اخراجشان باشند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند