منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۵
شناسه خبر: 323843
گروه :خبر
فرهنگ

سی و چهارمین دوره فرهنگ کیشوندی با حضور 3 هزار و 900 نفر از ساکنان در کیش برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل کیش پرس، در راستای ارتقاء سطح دانش ساکنان در زمینه معیارهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جزیره کیش و ترویج فرهنگ صحیح شهروندی که از مهم ترین اهداف این دروه های آموزشی است 34 دوره فرهنگ کیشوندی در جزیره مرجانی کیش برگزار شد.

 

بنابر این گزارش، با توجه به اهمیت ترویج فرهنگ کیشوندی و رعایت قوانین و مقررات در این منطقه آزاد، برگزاری دوره های آموزشی فرهنگ کیشوندی از آذر سال 1393 آغاز شد و تا 22 اردیبهشت امسال 34 دوره از این کلاس های آموزشی برگزار شده است.

 

از ابتدای برگزاری این دوره های آموزشی تا 22 اردیبهشت امسال  3 هزار و 884 نفر از ساکنان جزیره کیش در این دوره های آموزشی شرکت کرده اند.

 

ارتقای سطح دانش و اطلاعات افراد ساکن در جزیره زیبای کیش از شرایط و معیارهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری و زیست محیطی، ترویج فرهنگ صحیح شهروندی و ایجاد انگیزه در ساکنان کیش جهت پایش قانون مداری موجود در سطح جزیره از مهم ترین اهداف برگزاری این دوره های آموزشی است که به همت سازمان منطقه آزاد کیش و با همکاری دانشگاه جامع علمی – کاربردی برگزار می شود.

 

متقاضیان کارت کیشوندی پس از مراجعه به اداره صدور کارت کیشوندی و تشکیل پرونده برای شرکت در دوره های آموزشی دعوت می شوند. پس از حضور هر فرد در دوره و قرائت میثاقنامه کیشوندی، و تایید و ارسال گواهی شرکت در دوره های آموزشی از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش  به واحد صدورکارت، کارت کیشوندی متقاضیان در واحد صدور کارت سازمان صادر و به آنها تحویل می‌شود.

 

کیش شناسی، معرفی فرصت های سرمایه گذاری در کیش، مهارت های زندگی، قوانین و مقررات مناطق آزاد، فرهنگ زندگی شهری، آشنایی با قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و آسیب شناسی اجتماعی  و قرائت گروهی میثاقنامه کیشوندی از جمله بخش های متنوع دروه های آموزش فرهنگ کیشوندی است.

 

لازم به ذکر است جزیره کیش جزیره کیش با 92 کیلومتر مربع مساحت یکی از زیبا ترین جزایر خلیج فارس است که در 18 کیلومتری کرانه جنوبی کشورمان واقع شده و حدود 27 هزار نفر جمعیت دارد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است