منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۶
شناسه خبر: 221704
گروه :خبر
image382040

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سیگار کشیدن یک پیشکسوت و یا نوع پوشش بازیگران در این مراسمات اهمیت چندانی ندارد بلکه مهم کیفیت و محتوای برنامه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ جشن اهالی سینما پس از چهار سال، شامگاه ۲۰ شهریور ماه همزمان با روز ملی سینما، با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عمارت «مسعودیه» برگزارشد تا به بهانه‌ی هفدهمین دوره‌ی جشن خانه سینما، برگزیدگانشان را در رشته‌های مختلف معرفی کنند.

اما وضعیت بد حجابی و پوشش نامناسب حاضرین در این مراسم بار دیگر چون گذشته تکرار شد و این موضوع موجبات نارضایتی دلسوزان را فراهم آورد.

این جشن بهانه ای شد که با حسین نوش آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مصاحبه ای در خصوص وضعیت بازیگران سینما داشته باشیم که در ادامه آمده است:

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت جشن خانه سینما گفت: مراسم توسط سازمان سینمایی برگزار شد و کار ارزشمندی بود که در روز ملی سینما انجام گرفت و در کل یک تجلیل و تکریم بود از دست اندرکاران امور سینما و پرداختن به موضوعاتی که مورد توجه و انتظار بیشتر سینما گران کشورمان است.

نوش آبادی در پاسخ به سوالی درباره پوشش نامناسب و نحوه حضور بازیگران و اهالی سینما گفت: نمی شود درباره تیپ و پوشش و رویکرد های میهمانان این جشن قضاوت یکطرفه ای داشت، نمی شود از قبل به یک هنر پیشه و یا پیشکسوتی گفته شود که شرط شرکت شما در مراسم این است که با این پوشش شرکت نکنید؛ نه امکان پذیر است و نه افکار میپذیرد و نه قرار است که ما آنجا ارزش یابی کنیم افراد را جهت نوع ایده ها و یا تفکرات فرهنگی و یا نوع پوشش های آنها.

وی ادامه داد: این امر طبیعی است که در اینگونه اجتماعات هنرمندانی با پوشش های مختلف و رفتارهای متفاوت حضور پیدا می کنند که نه می شود مانع شد و نه می شود در این شرایط خرده گرفت کسانی که در فضای سینما کار می کنند اقتضاء خود را دارند و این تیپ ها برای آن‌ها چیز عجیب و غریبی نیست.

نوش آبادی افزود: سیگار کشیدن یک پیشکسوت و یا نوع  پوشش بازیگران در این مراسمات اهمیت چندانی ندارد بلکه مهم کیفیت و محتوای برنامه ای است که ارائه بشود.

نماینده سابق مجلس در پاسخ به این سوال که این بازیگران در زمان حال الگویی بسیاری از جوانان هستند چرا نباید در پوشش و نحوه رفتار خود در جامعه مراقبت کنند اظهار داشت: هر نوع پوشش و رفتاری از بازیگران و فرهنگی ها مورد تائید ما نیست اما این فضا و محیط اقتضای خود را دارد اگر قبل از شرکت آنها در مراسمات به آنها بگویید با پوشش های مناسب بیایید توهین به شخصیت آنها بحساب می آید در ضمن اگر به حجاب و پوشش اینها خرده گرفته شود به هر کجای فضایی عمومی کشور و شهر مانند مترو اتوبوس قطار قدم بگذارید ممکن است از این جلوه‌ها ببینید.

وی افزود: باید خداروشکر کرد که اینها الگوی جوانان ما هستند نه الگوهای نامناسبی که از بیرون برای ما ارائه می شود؛ باید ترسید که یک روزی اینها الگو نشوند و الگو برای کشور ما حالا چهره ها و شخصیت های  بیگانه قرار بگیرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است