منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۳
شناسه خبر: 219174
گروه :خبر
13940613000268_PhotoA

امام جمعه موقت شهرستان حاجی آبادگفت: سینما یکی از اثر گذارترین ابزارهای رسانه ای دنیا به شمار می رود و انچه در بحث فیلم و سینما برای ما اصل است این است که سینما و فیلم باید پیام داشته باشد.

به گزارش هرمز به نقل از پیارم، حجت الاسلام صادقی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به روزسینما اظهار داشت: سینما یکی از اثر گذارترین ابزارهای رسانه ای دنیا به شمار می رود و انچه در بحث فیلم و سینما بردار اما اصل است این است که سینما و فیلم باید پیام و آن هم پیامی اسلامی و انقلابی داشته باشد.

 حجت الاسلام صادقی در ادامه در خصوص نقش دولت در سینما گفت: دولت باید در مسائل مربوط به سینما از چند جهت نقش فعال داشته باشد ، تشویق هنرمندان انقلابی و فراهم نمودن محیط و امکانات برای آموزش که از هر کار مفیدی استفاده کنند و برای رشد این نیروها، صحنه را از افرادی که مانع رشد نیروهای انقلابی اند خالی کنند.

وی ادامه داد: دولت باید در مقابل آن کسانی که از فیلم و سینما ابزاری علیه جمهوری اسلامی می توانند بسازند با قاطعیت تمام بایستد. این نمی شود که ما سینما را بدهیم دست کسانی که با انقلاب و تمام هم و غم آنها تضعیف اعتقادات جوانان ماست.

حجت الاسلام صادقی در ادامه با اشاره به در پیش بودن سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه (س) بیان داشت: ازدواج مبارکی این زوج داشتند و چه نسلی از این خانواده بیرون آمد که تا اخرین روز دنیا کارایی دارد و هر کس بخواهد به اهداف عالیه انسانی برسد ناگزیر است که تابع این خانواده باشد تمام اتفاقاتی که در امر خواستگاری حضرت علی( ع) شروع شد و تا پایان ازدواج برای همه بشریت تا روز قیامت درس است.

وی در ادامه تصریح کرد: کسی اگر بخواهد نسلشان نسلی باشد که مثمر ثمر برای اسلام باشد ناگزیرند که از بدو ازدواج اینگونه باشند تا بتوانند در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشند امروز اگر بسیاری از ازدواج ها منجربه طلاق می شود به دلیل اینکه از روی هوا و هوس تصمیم می گیرند.

صادقی در ادامه افزود: ازدواج حضرت علی و فاطمه خداوند انقدر مبارک نمود که 11 امام از این خانواده تحویل جامعه داده شد با یک جهیزیه اندک و عروسی ساده که وقتی می خواستند حضرت فاطمه (س) را ببرند به خانه حضرت علی(ع) یک خانه کوچک که آن حضرت با دستان مبارک خودشان ساخته بودند.

وی تاکید کرد: سعی کنیم در عروسی گناهی صورت نگیرد که اگر گناهی صورت گرفت دامنگیر عروس و داماد می شود و ازدواج حضرت علی و فاطمه (س) برای همه ما درس است.

امام جمعه موقت حاجی آباد یادآور شد:  ازدواج های الان از اول اشتباه است و از قبل با هم تلفنی یا پیامکی آشنا شدند دختر و پسری که از این طریق باهم آشنا می شوند نمی توانند همدیگر را درک کنند و وقتی زیر یک سقف آمدند نمی توانند با هم سازش داشته باشند و در نهایت منجر به طلاق می شود.

حجت الاسلام صادقی در ادامه با اشاره به مهریه های سنگین افزود: مهریه سنگین نمی تواند ضامن یک زندگی باشد و امروز یک سر به زندانها بزنید از افراد بدهکار مهریه پر شده است.

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند