منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۴
شناسه خبر: 219444
گروه :خبر
images (1)

سرپرست انجمن سینمای جوانان ایران دفتر استان هرمزگان با اشاره به اینکه مضمون سینما باید در جهت اصلاح کشور و جامعه باشد، گفت :ارتقاع سطح آثار کیفی سینمایی نقش بسزایی در رشد ابعاد فکری و فرهنگی و اجتماعی و حتی اقتصادی و تجاری یک جامعه را دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، فروزان کهوری نژاد سرپرست انجمن سینمای جوانان ایران دفتر استان هرمزگان، در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده اظهار کرد : سینما، در اصل یک واژه یونانی است که به معنی حرکت است و اما در اصلاح  سینما کمک و فنی است که به کمک تصاویر متحرک پیامی را به مخاطب که همان تماشگر است منتقل می کند.

 

وی ادغان کرد : سینما هنر هفتم محسوب  می شود و شش هنر دیگر را در خدمت خودش می گیرد و باعث اطلاع آن شش هنر دیگر می شود و همچنین سینما صنعت و فن و تکنیک را به خدمت می گیرد و در متن خودش جای می دهد.

 

وی به اهمیت سینما در جامعه اشاره کرد و افزود:بی گمان ارتقاع سطح آثار کیفی سینمایی نقش بسزایی در رشد ابعاد فکری و فرهنگی و اجتماعی و حتی اقتصادی و تجاری یک جامعه را دارد ومضمون سینما باید در جهت اصلاح کشور و جامعه باشد.

 

کهوری با اشاره به نقش سینما در جنگ نرم بیان داشت : یکی از کارکردهای موثری که مسئولین و دست اندرکاران در حوزه جنگ نرم همیشه باید توجه داشته باشند استفاده از ابزار های فرهنگی است که در تمام دنیا به خصوص در کشورهای غربی برای تهاجم و هجوم نرم به فرهنگ های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از این ابزارها سینما است .

 

سرپرست انجمن سینمای جوانان ایران دفتر استان هرمزگان، اضافه کرد : سینما امروزه یکی از ابزارهای بسیار موثر در انتقال فرهنگ استفاده کرد و در سینما باید به مسایل فکری و ریشه ای هماهنگ با یک کشور و بالاخص منافع ملی یک کشور پرداخته شود و این اصل مهمی است و می تواند تاثیر گذار باشد .

 

وی تصریح کرد : رسانه ها  نقش بسیار پررنگی درتغییر  تفکرات جامعه بشری دارد و این نقش را نمی توان نادیده گرفت اما سینما نیز در تحکیم ارزش ها نقش بسیار زیادی دارد و سینما، رسانه ای تأثیرگذار و پرمخاطب در ساختمان فرهنگی یک کشوراست.

 

کهوری با بیان اینکه مسئولیت سینماگران در بین مردم خیلی سخت است ولی در ضمن خیلی شیرین است و کلید پیشرفت کشور دست سینماگران است ،گفت : یک هنرمند می تواند توسط سینما  فرهنگ ساز باشد و همواره سینما برای مردم جذابیت خاصی داشته است و مردم از فیلم ها الگو پذیری دارند و همین امر باعث می شود هنرمندان وظیفه سنگین در قبال  مردم و جامعه داشته باشند .

 

 

وی بیان کرد: آنچه در حال حاضر مشهود است و فقدان آن واقعا حس می شود این است که استانی مانند بندرعباس که از پایتخت اقتصادی و تجاری  زبانزد خاص و عام شده سینما ندارد و  تنها سینمای  بندرعباس تعطیل شد و در حال حاضر در استان هیچ سینمایی ندارد و نبود سینما در استان یک معضل و ضعف بزرگی در استان است.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است