منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۵۰
شناسه خبر: 234205
گروه :خبر
IMG-20151028-WA0000
 

با اکران فیلم محمد رسول الله؛

اولین سینمای شرق هرمزگان افتتاح شد

اولین سینمای شرق استان هرمزگان با اکران فیلم ” محمد رسول الله” در شهرستان میناب افتتاح شد .

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز  ، علیرضا درویش نژاد مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان ، در مراسم افتتاح اولین سینمای شرق هرمزگان  که در فرهنگسرای شهید بهشتی میناب  برگزار شد، افزود:آنچه در مشهور  آسمانی ما مسلمان ها است مفاهیم بلندی که بدون تاریخ و مذهب نیازمند عملی شدن است در حوزه های اخلاق، تاریخی ، معشیت، خانواده و مبنانی فکری و علمی و پایه های فراتر در قرآن موجود است اما پرداخت علمی و  عینی و کاربردی می خواهد .

 

 

درویش نژاد با بیان اینکه یکی از شاخصه هایی که توانست مفاهیم ملکوتی را عملی کند جریان کربلا و شخصیت بزرگ امام حسین (ع) دانست و بیان کرد : برای حماسه که خودش زیرساختی است برای رشد بشر ابزاری به نام هنر می خواهیم و فرایند و روند زندگی باید جریان علمی داشته باشد و قرآن برای مجهور شدن نیامده است برای عملی شدن آمده است .

 

 

وی ادامه داد: زیبایی ها باید از طریق هنر ارائه شود و برای اینکه  هنر به ظاهر زیباست و هم می تواند تعیین کننده این زیبایی ها باشد برای اینکه معتقدیم شاهکار خلقت (خداوند) زیباست .

 

 

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان در بخشی دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه  هنر یکی از شاخص های آن سینما است و  نقش جدی در القای مفاهیم  هنر دارد ، تصریح کرد : امروز اگر ما شاهد سینمایی فاخری در حوزه سینمایی مذهبی هستیم و یک اثر فاخری به عنوان  فیلم محمد رسول الله که به نام پیامبر عظیم شان ساخته شده است ازطریق ابزار سینما ، بیانگر همین نگاه است .

 

 

درویش نژاد اضافه کرد : به همان میزان که خورشید می تواند مفید باشد اگر بهره برداری درست نشود اعشه خورشید و آفتاب مضر است و سینمای قبل از انقلاب به عنوان یک ابزار هنری مضرات زیادی داشت اما سینمایی که بر پایه مفاهیم علمی و ارزشی باشد امروز فیلم محمد رسول الله را ساخت که در دنیا می تواند هم به لحاظ محتوایی هم به جهت فنی تکنیک های سینمایی حرفی برای گفتن داشته باشد .

 

 

وی ابراز کرد : شخصی مقطعی از شخصیت بزرگ پیامبر اسلام را که لطافت های خاص و مستندات تاریخی که رهبری مقام معظم انقلاب هم تایید کردند می سازد و این یک نوع زیبایی و ابزار است و هم به لحاظ پردازش هنری و همه  عوامل فنی که در ساخت یک فیلم موثر است در عالی ترین طرح آن از چهر های بین المللی  در حوزه های تصویر برداری گریم و صحنه  استفاده می شود و این هاست که سینمای فاخر ارزشی است.

 

 

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان خاطر نشان کرد : در بعد محتوایی و ساختار های فکری دارای غنا هستیم  که شخصیت پیامبر اسلام را به عنوان بزرگترین شخصیت الهی و زندگی آن را بدون هیچ دخل و تصرفی غیر علمی استفاده کنیم و هم ظرفیت های فنی در حوزه سینما داریم که این شخصیت و این مقوله و ساختار فکری را  از خام بودن به پختگی در آورد و آن را درقالب یک اثر هنری ارائه کند این سینما متناسب با مبانی  ارزشی این نظام و مبانی دینی است  و این جز افتخارات ماست .

 

 

درویش نژاد با بیان اینکه ما باید برای توسعه فضاهای هنری و ترویج فرهنگ اعتقادی تلاش کنیم ، افزود : شهرستان میناب که دارای استعدادها و ظرفیت های خوبی در حوزه فرهنگ و هنر و  تاریخ کهنی دارند و اعتقاد این مردم به اهل بیت (ع) نه از سر اجبار بلکه از روی عشق و علاقه است و این مردم ظرفیت های زیادی در حوزه فرهنگ و هنر دارند باید ظرفیت های آن شکوفا شود.

 

 

لازم به ذکر است ،  در آیین افتتاحیه این سینما دوتن از بازیگران فیلم محمد رسول الله ایوب رحیمی و جعفر قاسمی از سوی مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان تقدیر و تشکر به عمل آمد و فیلم محمد رسوالله اکران شد.

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند