منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۰
شناسه خبر: 299624
گروه :خبر
13940828000273_PhotoA

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به امدادرسانی به ۴۱۰۰ نفر گرفتار در سیل و آب‌گرفتگی گفت: در این حادثه یک نفر در شاهین‌دژ مفقود شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از  فارس، ناصر چرخ‌ساز در رابطه با عملیات سیل و آب‌گرفتگی طی 72 ساعت گذشته در کشور، اظهار داشت: 11 استان آذربایجان غربی،‌ ایلام، تهران، خوزستان، زنجان، فارس، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه، مازندران و لرستان متأثر از سیل و آب‌گرفتگی شده و امدادگران هلال‌احمر در 38 شهر و روستا، به حادثه‌دیدگان امدادرسانی کردند.

وی با بیان اینکه طی این مدت 4 هزار و 100 حادثه‌دیده امدادرسانی شده‌اند، افزود: 78 نفر به مناطق امن و 3 مصدوم به مراکز درمانی منتقل شدند. همچنین 3 مصدوم به صورت سرپایی توسط امدادگران مداوا شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات در ادامه به اسکان اضطراری 791 نفر اشاره کرد و گفت: متأسفانه 2 نفر تاکنون در اثر سیلاب‌گرفتگی در مریوان جان خود را از دست داده و یک نفر نیز در شاهین‌دژ مفقود شده است.

وی از تخلیه آب از 70 واحد مسکونی خبر داد و اعلام کرد: 21 خودرو نیز از مسیر سیلاب رهاسازی شده و تاکنون 682 بسته غذایی، 740 بطری آب‌معدنی و 410 عدد قوطی کنسروجات میان حادثه‌دیدگان توزیع شده است. همچنین 100 کیلوگرم خرما، 700 تخته پتو نیز ازجمله اقلامی بوده که امدادگران هلال‌احمر به گرفتاران به سیل و آب‌گرفتگی ارائه کردند.

چرخ‌ساز در ادامه به عملیات امدادرسانی در توفان شن در اصفهان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: طی 24 ساعت گذشته محور نائین ـ اصفهان دچار توفان شن شده و امدادگران هلال‌احمر، 52 مسافر را امدادرسانی کرده و شرایط اسکان اضطراری آنها را فراهم کردند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است