منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۰
شناسه خبر: 220925
گروه :خبر
13930409000462_PhotoA

سخنگوی وزارت کشور از تحویل سیستم الکترونیکی در روز گذشته به شورای نگهبان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور ظهر امروز در حاشیه مراسم ختم آیت‌الله خزعلی در جمع خبرنگاران، با اشاره به آخرین جلسه ستاد انتخابات کشور، گفت: در این جلسه نیز آخرین برنامه‌ریزی‌هایی که برای استان‌ها در نظر گرفته شده بود مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در همین رابطه نیز رئیس قوه قضائیه بخشنامه‌ای را به محاکم قضایی برای رسیدگی به جرایم انتخاباتی صادر کردند که ستاد انتخابات ضمن تشکر از این صدور بخشنامه راه‌های اجرایی شدن آن را در حوزه وزارت کشور مورد بررسی و مدنظر قرار داد.

سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: بر همین اساس قرار شد مسئولان کمیته حقوقی ستاد انتخابات هر استان شهرستان در ارتباط با دستگاه قضایی هر استان باشند.

امیری با باین اینکه مسئول انفورماتیک وزارت کشور آخرین گزارش‌ها از روند دستگاه‌های الکترونیک را در ستاد انتخابات تشریح کرد، افزود:‌ کارکرد یک دستگاه نمونه الکترونیک در جلسه اخیر مورد ارزیابی و تست قرار گرفت تا این دستگاه به شورای نگهبان ارسال شود و کارکرد آن مورد بررسی قرار بگیرد.

وی ادامه داد: البته آنچه که مدنظر شورای نگهبان بوده که به حق هم هست امکان نظارت 100درصدی این شورا در کلیه مراحل مختلف انتخابات است، شورای نگهبان ناظر انتخابات از بدو تا ختم انتخابات بوده و طبیعتاً باید امکان نظارت 100درصدی در کلیه مراحل فراهم شود.

سخنگوی وزارت کشور در تشریح دستگاه‌های الکترونیکی که قرار است در صورت تأئید شورای نگهبان در انتخابات آتی مورد استفاده قرار بگیرد، گفت: این دستگاه شامل سه قطعه است که بخش اول شامل صندوق الکترونیک و قطعه‌ای دیگر مربوط به نظارت است که در اختیار نماینده شورای نگهبان در حوزه اخذ رأی قرار می‌گیرد و قطعه سوم هم مربوط به دستگاه‌های اجرایی است.

امیری ادامه داد: کارشناسان وزارت کشور روز گذشته همراه با کارشناسان شورای نگهبان و معاون انتخابات شورای نگهبان این سیستم را ارائه دادند که امیدواریم بر اساس جدول زمانبندی که تهیه شده کلیه مقدمات برای برگزاری یک انتخابات باشکوه و البته الکترونیکی که سرعت و دقت و شمارش آرایش نسبت به سیستم دستی متفاوت است و اعتماد بیشتری هم ایجاد می‌کند فراهم شود.

وی در رابطه با مصوبه دولت مبنی بر برگزاری انتخابات الکترونیکی در 9 کلان‌شهر و برخی شهرستان‌ها گفت:‌ ما برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در کل کشور نیازمند 400میلیارد تومان بودیم اما با توجه به منابع محدود کشور امکان تحقق این موضوع وجود ندارد، بنابراین بر اساس مصوبه دولت حدود 170 میلیارد تومان برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در 9 کلان‌شهر و برخی شهرستان‌ها تخصیص داده شده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است