منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۵
شناسه خبر: 185757
گروه :خبر
img_0566 small

استاد حوزه علمیه بندرعباس با اشاره به سیره ای تربیتی امام موسی (ع) عنوان کرد: آن حضرت بر اساس گفتار و کردار شاگردان بسیاری را تربیت کردند و با پرورش افراد و یارانشان باعث حفظ و و نشر دین اسلام و تشیع شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، حجت السلام و المسلمین علی اکبر میرزایی، استاد حوزه علمیه و دانشگاه  بندرعباس در گفتگو با ندای ساحل با اشاره به شهادت امام موسی کاظم گفت :زندگی و سیره ی آن امام بزرگوار در سه محور علمی، تکلیف محورانه و تربیتی مورد بررسی قرار می گیرد.
وی افزود: ائمه ی معصومین (ص) یک سیره ی مشترک داشته اند و این سیره مشترک یعنی تمام ائمه معصوم اند ، عالم به ذات خودشان هستند  و با توجه به مدیرتی که در هر عصری دارند تکلیف محور هستند.

میزرایی با بیان اینکه سخن معصومین منشاء وحیانی دارد، اظهار کرد:هر زمانی که امام معصوم فعالیتی را انجام می دهند آن کارشان براساس تکلیف است.
وی با اشاره به سیره ای تربیتی امام موسی (ع) عنوان کرد: آن حضرت بر اساس گفتار و کردار شاگردان بسیاری را تربیت کردند و با پرورش افراد و یارانشان باعث حفظ و و نشر دین اسلام و تشیع شدند.

استاد حوزه علمبه بندرعباس با اشاره به سیره ای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی امام موسی کاظم (ع)گفت: یکی از اصول زندگی امام موسی کاظم صبر در مقابل مشکلات و  مبارزه با ظلم است

وی با بیان اینکه امام موسی درمقابل سختی بسیار صبور بودند، افزود: صبراین امام در مقابل سختی ها و مبارزه با ظلم درسی بزرگی درجامعه اسلامی است.

میرزایی با خاطر نشان کرد:درکی که از زندگی این حضرت باید براساس منطق و آگاهی حرف زد و براساس حکومت اسلامی فعالیت کنیم و با  شناخت نسبت به زمانه تصمیم بگیریم.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان