منتشر شده در تاریخ: جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۲
شناسه خبر: 321331
گروه :خبر
13950231000484_PhotoA

دبیرکل حزب‌الله لبنان به مناسبت هفتمین روز شهادت شهید «مصطفی بدرالدین» فرمانده بخش نظامی حزب‌الله لبنان به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان به مناسبت هفتمین روز شهادت شهید «مصطفی بدرالدین» ملقب به سید ذوالفقار، به ایراد سخنرانی پرداخت.

شهید مصطفی بدرالدین، ملقب به سیدذوالفقار فرمانده شاخه نظامی حزب‌الله لبنان در بامداد روز جمعه 24 اردیبهشت، بر اثر حملات تروریست‌های تکفیری در نزدیکی فرودگاه دمشق، به شهادت رسید.

در این مراسم پس از قرائت قرآن و اجرای موسیقی نظامی و رژه سربازان مقاومت که در جمع هزاران تن از مسئولان لبنانی و مقاومت و مردم عادی بزگزار شد، دبیرکل حزب‌الله لبنان سخنان خود را آغاز کرد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ابتدا بخش‌های سخنرانی خود را مشخص کرد و گفت که در این مراسم درباره شخصیت شهید و درباره حادثه‌ای که منجر به شهادت وی شد و در بخش سوم درباره پس از شهادتش و اینکه موضع ما چیست، صحبت خواهم کرد.

سید نصرالله با خوش‌آمد گویی به تمام کسانی که در مراسم هفتم سید بدرالدین شرکت کرده بودند، شهادت این فرمانده بلندپایه حزب‌الله را به همسر شهید، فرزندش و به خواهرانش تسلیت گفت

سید حسن نصرالله در بخش اول سخنان خود گفت: سید مصطفی از اولین افراد مقاومت در مواجهه با دشمن اسرائیلی در «خلده» بود و به همراه برادران جنبش «امل» در جنگ «خلده» و به همراه برادران فلسطینی در این درگیری‌ها حضور داشت و در همین درگیری‌ها نیز از ناحیه پا زخمی شد و جراحات دیگری نیز برداشت که همواره با وی همراه بود. او همچنین اقدام به تشکیل گروههای جهادی علیه دشمن اسرائیلی کرد و به آموزش و مسلح کردن آن‌ها پرداخت که مجموع این اقدامات به همراه دیگر گروههای مقاومت در لبنان در نهایت به بیرون راندن دشمن صهیونیستی از لبنان منجر شد. این شهید از سال 1995 تا 1999 مسئولیت نظامی بالایی در حزب‌الله عهده‌دار شد و در این سال‌ها بنیه دفاعی و نظامی حزب‌الله را تقویت کرد که در سال 2000 شاهد پیروزی بزرگ بودیم.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین به جنگ سال 2006 و خدمات شهید بدرالدین در آن روزها اشاره کرد.

سید نصرالله در ادامه گفت: از مهم‌ترین موفقیت‌ها، کمین معروف «کمین انصاریه» بود که مشترکا از سوی شهید عماد مغنیه و شهید بدرالدین فرماندهی می‌شد. شهید بدرالدین پس از عماد مغنیه به فرماندهی خود در حزب‌الله ادامه داد و مسئولیت‌های مهمی را عهده‌دار شد که از جمله آن‌ها از بین بردن شبکه‌های جاسوسی اسرائیل بود و توانست هماهنگی بالایی را بین حزب الله و سازمان امنیتی لبنان ایجاد کند.

رهبر مقاومت لبنان در ادامه با ورود به بحث سوریه گفت: هنگامی که حزب‌الله برای ورود تدریجی به سوریه اعلام آمادگی کرد، مسئولیت اداره گردان‌های نظامی و نیروهای امنیتی را به این شهید سپردم. در ابتدا از لبنان اقدام به فرماندهی می‌کرد و مانع از آن می‌شدم که به طور مستقیم در جبهه‌ها حضور پیدا کند و به سوریه برود، اما در ادامه با اصرار وی و گفته‌اش مبنی بر اینکه نمی‌توانم از لبنان جنگ را فرماندهی کنم، با رفتنش به سوریه موافقت کردم. او در سال‌های اخیر بیشتر وقت خود را در سوریه گذراند و به برکت خون‌های شهدا مانع از افتادن این کشور به دست تکفیری‌ها و بزرگشان آمریکا شد. در همان زمان این شهید نقش مهمی در مقابله با بمب‌گذاری‌ها داشت و در هماهنگی با نیروهای امنیتی لبنانی مانع از ورود خودورهای بمب‌گذاری شده به لبنان می‌شد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان با تأکید بر اینکه ما در برابر فردی قرار داریم که از بزرگان مقاومت اسلامی در لبنان بود و مغز متفکر مقاومت و از مؤسسان اولیه آن به شمار می‌رفت، افزود: سید مصطفی در بین همگان به شجاعت و هوش و حرفه‌ای بودن معروف بود و شهادت گوارایش باد.

سید حسن نصرالله در ادامه گفت: شخصیتی که در طول یک هفته گذشته با آن مواجه بودیم و از این بعد، بیش از پیش درباره او خواهیم خواند و خواهیم شنید، یک شخصیت خاص و ویژه است.

او افزود: شهدای مقاومت، چه به دست اسرائیل یا آمریکا و یا تکفیری‌ها به عنوان مزدوران آن ها به شهادت برسند، در راه عزت امت و کشورشان و در دفاع از مستضعفین کشته شده‌اند. آن‌ها فرقی نمی‌کند که در لبنان، فلسطین، عراق یا سوریه به شهادت برسند، چرا که جنگ یکی است و دشمن نیز یکی است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در بخش بعدی سخنان خود به حادثه شهادت شهید بدرالدین پرداخت و گفت: در موضوع اسرائیل باید بگویم که اگر بگوییم اسرائیلی‌های از ما کینه دارند درست گفته‌ایم اما این مزدوران آمریکا بودند که باعث پرداختن به سخنی بی پایه شدند، هنگامی که گفتند «حزب‌الله مسئولیت شهادت سید بدرالدین را به گردن اسرائیل نمی‌اندازد چرا که می‌ترسد و محکوم کردن اسرائیل باید با اقدام متقابل همراه باشد و در این زمان حزب‌الله آماده جنگ با اسرائیل نیست» متأسفانه این سخن از سوی برخی لبنانی‌ها و اعراب گفته شد و اسرائیلی‌ها منصفانه‌تر برخورد کردند و گفتند که حزب‌الله صادق است و دشمن به خوبی در جنگ‌ها فهمیده است که ما هیچ وقت دروغ نمی‌گوییم.

سید نصرالله در ادامه افزود: موضوع این نیست و ما در طول 24 ساعت پس از شهادت سید مصطفی در پی این بودیم که چه اتفاقی افتاده است. اقدام جنایتکارانه اسرائیل یکی از فرضیه‌ها بود. ما به محل حادثه رفتیم و در پی نشانه‌های حمله هوایی بودیم اما چیزی پیدا نکردیم که نشان بدهد این حمله کار اسرائیل بوده است. ما اسرائیل را مبرا نمی‌کنیم؛ همچنان که اگر دلیلی نیز نداشته باشیم او را متهم نمی‌کنیم چرا که ما حتی دشمنمان را نیز در سیاست متهم نمی‌کنیم، ما در جنگ روانی به سر می‌بریم و دروغ و تزویر و فریب جزئی از جنگ روانی است اما ما در جنگ روانی نیز دروغ نمی‌گوییم.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در این باره ادامه داد: هنگامی که نشانه‌هایی مبنی بر دست داشتن گروههای تکفیری در منطقه در این حادثه بدست می‌آوریم، چگونه می‌توانم به عنوان یک حزب صادق، چیز دیگری را بگویم. ما باید مسئولیت و تبعات سخنان خود را بپذیریم. اگر کوچکترین نشانه‌ای نیز مبنی بر دست داشتن اسرائیل داشتیم، می‌گفتیم. همچنان که در قضیه «حاج عماد» ما اسرائیل را متهم کردیم. تاریخ شاهد است که ما هنگامی که گفته‌ایم پاسخ تجاوز را می‌دهیم، داده‌ایم و به عنوان مثال در حادثه قنیطره، احتمال اینکه پاسخ ما به جنگ با اسرائیل بیانجامد وجود داشت اما ما پاسخ تجاوز رژیم صهیونیستی را دادیم چرا که برای ما خوب نبود که در روز روشن علیه ما حمله کنند و ما پاسخ آن را ندهیم.

سید نصرالله در ادامه گفت: در روزهای گذشته سخنان و صحبت‌های سخیفی از برخی شخصیت‌های سیاسی در رسانه‌ها شاهد بودیم که نشان از اوج انحطاط اخلاقی است که برخی در لبنان به آن دچار شده‌اند.

در موضوع دادگاه بین‌المللی [دادگاه رفیق حریری] تمام چیزی که ما گفته‌ایم این است که تمام چیزهایی که علیه ما در سال‌های گذشته گفته‌اند سیاسی کاری و استفاده از دادگاه به عنوان سلاحی علیه مقاومت بوده است.

در حال تکمیل…

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است