منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۵
شناسه خبر: 303295
گروه :خبر
707119

رییس اتحادیه میوه و تره بار با بیان اینکه واردات میوه خارجی چوب لای چرخ تولید ملی است، گفت: متاسفانه میوه هایی از آن سوی مرزها وارد بازار می شود که تولید مشابه آن ها در داخل کشور با کیفیت بسیار بالا در انبار ها دپوشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ حسین مهاجرانی در مورد وضعیت بازار در دوران پسابرجام، اظهار کرد: هنوز زود است که فضای اقتصادی حاکم بر بازار میوه و تره بار را در پسا برجام مورد نقد و بررسی قرار دارد  زیرا باید زمان بگذرد و پیامد های لغو تحریم ها در فضای اقتصادی کشور شفاف شود.

وی با تاکید براینکه سیستم غلط واردات کالا به داخل کشور در تمامی اصناف به ویژه اتحادیه میوه و تره بار تاثیرات منفی و تخریبی زیادی به همراه داشته است، تصریح کرد: متاسفانه در سال های اخیر دروازه های کشور به سمت ورود کالاهای خارجی به ویژه اقلامی که مشابه انها با کیفیت بهتر در داخل کشور تولید می شود باز بوده است.

رییس اتحادیه میوه و تره بار با اشاره به این نکته که حجم بالای واردات کالا و قاچاق آن خاری بر چشم تولید ملی است، اضافه کرد: میلیون ها تن کالا به شکل غیر مجاز وارد کشور می شود و میوه هم در این فهرست در سر لیست قرار دارد.

وی تصریح کرد:  سال گذشته میلیون ها تن میوه که به صورت قاچاق وارد مرز های ایران اسلامی شده است توسط دستگاه های ذیربط از بین رفت.

رییس اتحادیه میوه و تره بار با بیان اینکه واردات میوه خارجی چوب لای چرخ تولید ملی است، ابراز کرد: متاسفانه میوه هایی  از آن سوی مرزها وارد بازار می شود که تولید مشابه آن ها در داخل کشور با کیفیت بسیار بالا در انبار ها دپوشده است.

مهاجرانی در ادامه این مطلب افزود: از نمونه های بارز آن می توان به سیب دماوند اشاره کرد که در سال گذشته بخاطر واردات سیب و قاچاق  سیب فرانسوی در پای درخت ها جمع شد و در نهایت بخشی از آن به خوراک دام تبدیل شد.

رییس اتحادیه میوه و تره بار تصریح کرد: واردات سیب فرانسوی و سایر میوه های خارجی با تزریق به بازار کشور، دستاورد اعمال سیاست های غلط و غیر کارشناسی در بحث واردات و صادرات است.

مهاجرانی با اشاره به اینکه انگور شیلی و سایر اقلام در بازار داخلی به وفور یافت می شود، اضافه کرد: متاسفانه هنوز اقدام نهایی در راستای جلوگیری از ورود میوه قاچاق به داخل کشور صورت نگرفته است.

رییس اتحادیه میوه و تره بار با بیان این نکته که  در سال ۹۵کمبود و خلأیی در راستای تامین بازار و میزان نگه داشتن ترازوی عرصه و تقاضا در کشور وجود ندارد،  ابراز کرد: با وجود بارش ها ی فراوان در هفته های اول سال تخریبی در حوزه محصولات کشاورزی گزارش نشده است.

مهاجرانی در خاتمه اظهار کرد: سال ۹۵سالی پر بار در حوزه تولید محصولات کشاورزی است و امیدواریم با برخورداری از این ظرفیت غنی برای اینکه بازار داخلی دچار اسیب نشود وضعیت ساماندهی واردات و برخورد با قاچاق کالا پر رنگ تر ازگذشته اعمال شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر